Nejlevnější povinné ručení na motorku

0

Jste připraveni na sezónu, motorka je odzimována, kombinéza nebo oblečení naimpregnováno a vy se těšíte jak vyrazíte s prvními slunečními dny brázdit silnice? Po prvotní kontrole jestli vám stále platí technická, byste měli ověřit další důležitou informaci – a to jestli má vás motocykl sjednané povinné ručení. Takže šup do ruky zelenou kartu a zkontrolovat datum! Pokud pojištění sjednané máte a nechcete lepší cenu nebo alespoň porovnat nabídky na trhu, klidně přestaňte číst 🙂

Online kalkulace ZDARMA

Dle zákona č. 361/2000 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích musíte mít pro motocykl sjednáno „pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla“ což není nic jiného než povinné ručení pro motocykl. Konkrétně tyto podmínky upravuje zákon č. 168/1999 Sb.. V případě že byste povinné ručení na motocyklu neměli, hrozí vám stejné sankce jako v případě řízení automobilů. A přeci jen na motorce nejde tak ani o případnou kontrolu Policií ČR kde vám hrozí vysoká pokuta (klidně až 40 000 Kč), ale v případě pádu jdou za vámi veškeré náklady včetně těch, pokud byste někomu ublížili. Když si uvědomíte že na motorce se prostě padá a je jedno jestli je to vaší vinou nebo cizím zaviněním, je povinné ručení pro motorku prostě nutnost.

Povinné ručení pro motorky se nepatrně liší od každé pojišťovny, připravili jsme tak pro vás online kalkulačku ZDARMA kde si ověříte kolik vás bude pojištění stát.

Jelikož jsou motorky sezónní záležitost, několik pojišťoven nabízí povinné ručení i na jednu sezónu. Problémy se tu ale mohou objevit dva: 1) je cena pojištění, která zpravidla nevychází v porovnání s celoročním extra výhodně a 2) je že v případě hezkého počasí v typicky zimních měsících (obvykle kolem vánoc) vykoukne na pár dní sluníčko, teploty vyskočí klidně až k 15°C a vy budete muset sedět doma, protože nebudete mít sjednáno.

Z našich zkušeností se sezónní povinné ručení na motorku zase tak moc nevyplatí. Jak už jsme psali výše, jednoduše proto že nemůžete jezdit „pořád“ a za druhé protože ta cena zase tak moc rozdílná není. Porovnejte více než 10 pojišťoven a získejte tu nejlepší nabídku!

Využijte jednoduché online kalkulačky povinného ručení na motorku ZDARMA!

Modelové situace:

Pokud je vám například kolem 25 let, bydlíte v Praze a pořídili jste si CBR600F, za celoroční povinné ručení na motorku zaplatíte zhruba 1 100 Kč. Což je oproti klasické nabídce skoro 70% úspora!

Koupili jste si GSX-R 1000 a dva roky jezdíte bez pojistné události? Zaplatíte necelé 2000 Kč! (Běžná cena na trhu se pohybuje nad 5 500 Kč)

Čerstvých 18 let, minimální zkušenosti ale pořídili jste si motorku o výkonu do 25 kW? Povinné ručení vyjde lehce přes 2 000 Kč!

Jak sami vidíte na těchto modelových situacích, pořídit si povinné ručení na motorku přes internet se prostě vyplatí. Ušetřit můžete klidně až 80 % oproti klasický nabídkám na trhu a nemusíte ani nikam chodit.

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku