Dunlop D404

Pořídil jsem si už druhou sadu těchto pneumatik. Nedokážu úplně přesně říci kolik dají nájezd, ale na svém VTX jezdím každý den kromě zimy a vydrží jednu sezónu bez problémů. Reálně bude tak 12 – 15 000 kilometrů.

Řídím nějakých 35 let a za tu dobu jsem snad nenašel pneumatiku s lepší přilnavostí na mokru než Dunlop D404. Teda pokud se bavíme o chopperech nebo cruiserech. Ze začátku jsem byl docela skeptickej a jezdil pár let Dunlop K555, který fungovali taky na jedničku. Ale pokrok je znát a Dunlop D404 je prostě nejen co se vody týká, ještě o kousek dál. Pár dní po přezutí mě chytnul z Český Lípy na Prahu takovej slejvák, že jsem jel téměř krokem a během 20 minut jízdy byl totálně durch. A tím myslím to, že jsem měl vody plný vody a promočený trenky přes kožený oblečení. A pneumatika? Vůbec nic, celou dobu jsem měl za to, že jedu na suchu. Žádný uklouznutí, smeknutí se prostě nic. Jen když jsem vjel ve stovce do kaluže, která byla tak 20 centimetrů hluboká ve vyjeté koleji od kamionu.

Na suchu nemám jediných výtek, protože i když mi náklony nic neříkají tak do zatáček motorka padá sama od sebe. Až se kolegové divili, co to na motorce vyvádím a jak rychle vjíždím do zatáček. Jak na nějaký sportce. D404 je stabilní i při vysokých rychlostech – index má až do 210 kmh, ne teda že bych tak jezdil, ale 180 kmh zvládá absolutně bez problému.

Za ty ceny co se pneumatika prodává, patří mezi to nejlepší co si na choppera nebo cruisera můžete pořídit.

Dunlop D404 – aktuální ceny a rozměry pneumatik

Dunlop D404

9.2

Jízdní vlastnosti

10.0/10

Přilnavost

10.0/10

Životnost

7.0/10

Chování na vodě

10.0/10

Rychlost zahřátí

8.0/10

Cena

10.0/10

Klady

  • Neskutčná přilnavost na vodě
  • Skvělá cena

Zápory

  • Menší nájezd

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here