Dunlop Sportmax Mutant

0

Pneumatika pro super motardy od Dunlopu nese název Dunlop Sportmax Mutant. Jak všichni víme tak u motardů nejde o to jak rychle můžete jet po rovince, ale o co nejrychlejší překlápění do zatáček, broušení asfaltu kolenem a klouzání na limitu.

Gumy jsem obouval na Husku SM 610ie, kterou používám na lítání kolem komína a občas nějaké to blbnutí po malých okruzích. A musím říct že Sportmax Mutant jsou pro ni jako zrozené. Je skutečně rozdíl mezi klasickou silniční pneumatikou na sportky a touhle s lineárním vzorkem.

Dunlop Sportmax Mutant – aktuální ceny a dostupné rozměry

Ovládání za hranicí limitu je opravdu hračka a guma drží jak při agresivním brždění, akceleraci a to nejen na dokonale čistém asfaltu. Poznáte to po pár kolečkách na trati kdy se dostane na cestu bordel a vy se bojíte jet na krev aby to nepodklouzlo úplně. Mutant vám v tomhle dá vědět nepatrným upozorněním a v klidu se vrátíte na limit. Nejlepší ovšem je když zaprší a většina závodníků na klasických homologovaných gumách se jde doslova klouzat. S klasickýma slickama se to samozřejmě srovnávat nedá, ale pokud se chcete bavit i na silnici… Měkkost pneumatiky má však také zápor a to zejména v podobě životnosti. Agresivním stylem jízdy po okreskách a městě + občas na trati se dostávám k nájezdu kolem 2000 kilometrů. Jako kompromis pro závodní okruh i cestu kolem dokola super pneumatika.

Dunlop Sportmax Mutant

9.1

Jízdní vlastnosti

9.9/10

Přilnavost

9.9/10

Životnost

8.0/10

Chování na vodě

8.0/10

Rychlost zahřátí

9.5/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku