Dunlop Sportmax Roadsmart III

Jezdím Roadsmart 3 na svém F800GT už nějaký ten měsíc a právě mám nazutou druhou sadu. Pneumatiky Dunlop Roadsmart III jsem kupoval minulý rok, když byli jako novinka představeny nabízející dobrý grip a zároveň živostnost. Jsem spíše dálkař a požitkář na okreskách než typický dálniční jezdec co se snaží dosáhnout největšího nájezdu za co nejkratší čas.

A přesně tohle se mi na nových Roadsmartech líbí. Ta jednoduchost, s jakou se sklápí do zatáčky, ta hravost, kterou propůjčují relativně těžké a neohrabané motorce je důvod, proč budu kupovat i třetí sadu těhle gum. Grip jaký pneumatiky poskytují je pro mě za hranicí zdravého rozumu, protože na jejich limit se pravděpodobně nikdy nedostanu. Ve velkém náklonu jsou však skvěle ovladatelné a i na nekvalitním povrchu jsou výborně čitelné. To samé na mokru, kde oproti jiným značkám nenabízejí jemné prořezy, ale skutečné odvodové kanály.

Dunlop Sportmax Roadsmart III – aktuální ceny a rozměry

Je vidět že pneumatika je opravdu šita na sportovně-cestovní stroje a není to jenom marketingový kec. Menší negativum jsem zaznamenal až při nižších teplotách, kdy přilnavost k asfaltu nebyla zrovna taková, jakou bych si představoval. Ale je fakt že kolem 6° C by to chtělo už spíš zimní gumy a nejezdit na motorce… Na druhou stranu, jakmile teplota přesáhne cca 10 – 12° C tak jsou gumy během relativně krátké projížďky zahřáty na provozní teplotu a nemusíte se bát tolik přidat plyn. Zhruba na 30° náklonu totiž přichází na řadu měkčí směs a není potřeba se na okreskách courat. Rozložení této dvousměsové pneumatiky, respektive postup její sklápění do zatáček je až neuvěřitelně lineární.

Už chápu, proč je pneumatika doporučována na sportovně cestovní motorky typu ZZR1400. Jednoduše protože je prostě dobrá a skutečně nabízí jeden z nejlepších poměru přilnavost vs. kilometrový nájezd. Ten se u mojí motorky s rozštelovanými předními vidlemi pohyboval u 6 500 km na přední pneumatice a 13 000 km na pneumatice zadní.

Dunlop Sportmax Roadsmart III

8.7

Jízdní vlastnosti

9.3/10

Přilnavost

9.3/10

Životnost

9.0/10

Chování na vodě

8.9/10

Rychlost zahřátí

8.2/10

Cena

7.7/10

Klady

 • Přilnavost
 • Adheze na vodě

Zápory

 • Kolem 6° C občas kloužou

2 HODNOCENÍ

 1. Ahoj, rozdíl je pouze v označení, jinak žádný. Některé krajiny označují model Sportmax Roadsmart 3 a některé pouze Roadsmart 3.

 2. Jízdní vlastnosti

  10

  Přilnavost

  10

  Životnost

  10

  Chování na vodě

  8.6

  Rychlost zahřátí

  8.7

  Cena

  9.3

  Jaký je rozdíl mezi Dunlopy roadsmart 3 a Dunlopy sportmax roadsmart 3 ???
  Děkuji s pozdravem

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here