Metzeler ME888 Marathon

Upřímně neznám lepší pneumatiku na cruiser než je právě ME888 od Metzeleru. Jezdil jsem ji na svém předchozím Sportsteru a teď jsem ji obul i na GoldWinga 1800. A přesně jak se píše v marketingových materiálech společnost, tahle pneumatika je opravdu „jiná liga“.

Na Sportsteru jsem jezdíval ještě předchozí ME880 a už ty byly fakt super. Ale musím říct že ME888 což jsou jejich následovníci, jsou ještě o kousek lepší. Takže jsem je rovnou koupil na Winga a nemůžu si je vynachválit.

Stabilita v rychlostech do 160-170 km/h je obdivuhodná a co jsem nečekal, tak že i ovládání a mrštnost motorky je na těchto pneumatikách ještě lepší než na ME880. Nejsem sice nějaký závodník, ale náklon jaký tyhle pneumatiky dovolují je skutečně dech beroucí. Až se kolega divil, že se nebojím to tak do zatáček klopit. Dva týdny na to, si je na svého V-Stara pořídil také a už chápe moje nadšení. Oproti původním pneumatikám Dunlop co byly z továrny na HD už přechod na ME880 byl jako nebe a dudy.

Původní ME880 mi vydrželi 22 000 kilometrů „na zadku“ a přední pneumatiku jsem měnil při 28 000 kilometrech, ale ještě by pár stovek dala. Doufám, že podobný scénář bude následovat i na nynějších ME888, na kterých mám zatím necelých 16 000 kilometrů a opticky vypadají tak v půlce životnosti. Ale uvidíme, přeci jen občas proběhne nějaký ten burnout z křižovatky nebo nějaké to menší blbnutí 🙂

Celkem mám štěstí a déšť se mi vyhýbá, ale reálně jsem jel tak 4-5 hodin v dešti. A ovladatelnost samozřejmě není jako za sucha, ale pokud chcete jezdit na hranu i když prší, tak vás neuspokojí asi žádné pneumatiky. Na normální ježdění jsou absolutně v pohodě a aquaplaning se mi na nich ještě nepovedl. Což se nedá říct o Dunlopkách na HDčku, kde bylo ale spíš problémem brzké přidání plynu na výjezdu ze zatáčky a v náklonu. Naštěstí to ale dobře dopadlo. Takže pokud chcete pneumatiky na cestování, které mnohonásobně zlepší ovladatelnost motorky a mají opravdu slušnou výdrž, tak Metzeler ME888 Marathon Ultra patří mezi to nej co je.

9.3

Jízdní vlastnosti

10.0/10

Přilnavost

9.9/10

Životnost

9.5/10

Chování na vodě

9.0/10

Rychlost zahřátí

8.0/10

Cena

9.5/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here