Metzeler Tourance

Na větší cestovní enduro asi nejlepší pneumatiky. V roce 2014 jsem koupil model pneumatik Tourance EXP který mi vydržely dvě a půl sezóny. Měnil jsem je až byli totálně sjetý a už dopředu jsem věděl že chci něco, co mi poskytne na silnici o trošku víc zábavy ale taky komfortu a zároveň nebude vzorek mizet před očima. Takže volbou byla pokud možno nepatrně měkčí směs, což dle referencí splňoval inovovaný model pneumatik Metzeler Tourance.

I když moje R1200GS nepatří mezi sportovní motorky, rozhodně mu nedělá problém držet tempo s pár let starými sporty. A navíc mě svižná jízda po okreskách baví, takže jsem potřeboval i lepší pneumatiky. Abyste to špatně nepochopili, předchozí obutý Tourance EXP jsou super gumy, ale na agresivnější styl jízdy moc nejsou. Při mých projížďkách přes Dubou jsem v nich neměl takovou jistotu jít na hranu. Běžnému pilotovi však postačí absolutně bez problémů.

Metzeler Tourance – všechny rozměry a aktuální ceny

Nové Metzeler Tourance mají podle výrobce o něco měkčí směs, což by mělo znamenat lepší přilnavost (ale i menší dojezd). Hlavně toho dojezdu jsem se trošku bál, ale není to tak hrozné. Při svižném, opravdu hodně svižném stylu jízdy, jsem se bez problému dostal k nájezdu 8500 kilometrů a ještě by guma několik stovek dala. Jelikož jsem měl ale před dovolenou do jižní Evropy tak jsem musel měnit. Reálně si myslím, že pro běžného řidiče velkého endura, nebude problém nájezd k 12 000 km. Na slabší motorce bude nájezd rozhodně přes 15 000 km.

Samotná pneumatika funguje na hraně opravdu skvěle. Náklony, který vám nový Metzeler Tourance dovolí, jsou až za hranicí chápání. A to takovýho, že se mě kluci na benzínce ptali na jakých sportovních „lepivkách“ to vlastně jezdím. Na mokru pneumatiky fungují téměř jako na suchu. Jasně, nemůžete to tolik klopit a jet takovou „pilu“ ale ta adheze je fakt super. Rozhodně krok dopředu oproti Tourance EXP. Lepší přilnavost snad prý mají gumy Tourance NEXT nebo nové Dunlopy D404. Každopádně druhá sada je již v polovině své životnosti a uvidíme, co přinese další sezóna.

Metzeler Tourance

8.7

Jízdní vlastnosti

9.6/10

Přilnavost

8.8/10

Životnost

8.8/10

Chování na vodě

8.9/10

Rychlost zahřátí

7.5/10

Cena

8.4/10

2 HODNOCENÍ

 1. Jízdní vlastnosti

  10

  Přilnavost

  9.5

  Životnost

  9.5

  Chování na vodě

  10

  Rychlost zahřátí

  8.5

  Cena

  10

  Výborná pneumatika do sucha aj mokra a ľahký terén. Výborný kilometrový výkon. Obúvam ich už na druhej moto a nemám dôvod meniť.

 2. Jízdní vlastnosti

  9.7

  Přilnavost

  9.5

  Životnost

  9.5

  Chování na vodě

  9.7

  Rychlost zahřátí

  8.5

  Cena

  8.5

  Já jsem na pneu najel přes 13 tis. km a jsem spokojen. Krásně drží !

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here