Michelin Pilot Power 2CT

1

Nedokážu popsat jak skvělá pneumatika Michelin Pilot Power 2CT je. Koupil jsem jí již obutou na svou novou motorkou S1000RR z druhé ruky. A co ta pneumatika dokáže je doslova fenomenální.

Odjezdil jsem na nich celou sezónu (cca 8000 km) i s občasnýma návštěvami okruhů a je neuvěřitelný jak daleko můžete na nich na běžné silnici zajít. Až je to dost nebezpečný.

Michelin Pilot Power 2CT – seřazeno od nejnižší ceny

Jediná možná výtka je chování na vodě když jedete nad limit, ale to má každá sportovní nebo spíše polozávodní pneumatika. Michelin vychází z technologie použité u MotoGP a na krajích nabízí o 20% měkčí směs a znát to teda rozhodně je. Hlavně teda na suchu. Co se mokra týká, nikdy jsem nejel opravdu „pilu“ na hraně limitu, ale pokud to porovnám na stejném úseku, kde jsem na předchozí ZX6-RR dávál na Dunlopech max 110 km/h v zatáčce fakt na limitu, tam jsem to na 2CT projel jako nůž máslem. Takže i když se ta guma chová nejlépe na suchu, na mokru jsou její limity hodně za limitem člověka.

Michelin se chlubí, že pneumatika dokáže podržet při náklonu až 51,2° a nejspíš je to fakt pravda. Bohužel nebo naštěstí, nejsou moje zkušenosti ani na okruhu takové, abych to vyzkoušel. Vždycky mi povolí dřív nervy než guma :)))

Vykreslování zatáček je neskutečná paráda a i když si myslíte že jste na limitu pneumatiky, při pohledu na indikátory náklonu budete překvapeni že opravdu nejste. Dvousměsovka drží opravdu neskutečně a to i když je pneumatika už značně ojetá. Co je ale hodně důležité tak je její zahřátí. Raději si dejte několik kilometrů navíc, na zahřátí je opravdu citlivá a že není připravena o sobě dává vědět s „bezpečným“ uklouznutím.

Jediným mírným záporem je možnost jejího přehřátí. Na okruhu při teplotách nad 30°C stačí pár koleček a hned uvidíte jak se začíná přepalovat. Na běžné silnici byste museli letět hodně za limitem a to i pudu sebezáchovy, abyste gumu přehřáli. Ale jestli si dáte 10x trasu na Dubou nebo Buchláky stylem „totální magor“ tak z gumy moc nadšeni nebudete a bude se přehřívat. Každopádně tak jako tak, jedná se o jednu z nejlepších pneumatik pro běžný supersportovní motorky.

Aktuální cena a rozměry – Michelin Pilot Power 2CT

Michelin Pilot Power 2CT

8.6

Jízdní vlastnosti

9.8/10

Přilnavost

9.5/10

Životnost

7.7/10

Chování na vodě

8.1/10

Rychlost zahřátí

8.0/10

Pros

 • Neskutečný náklon 51,2°
 • Technologie MotoGP

Cons

 • Na okruhu lze přehřát během pár agresivních kol

1 recenze

 1. Jízdní vlastnosti

  9.5

  Přilnavost

  9.5

  Životnost

  7

  Chování na vodě

  7

  Rychlost zahřátí

  8

  na suchej vozovke ta neskutocne podrzi za mokra nic moc najazd km a menim moj bol 7000 km

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku