Pirelli Diablo Rosso Corsa

Předně musím říct, že jsem na tyhle pneumatiky přešel z Battlax BT016 a nedokážu si představit, jak bych měl ty gumy porovnat. Pneumatiky Rosso Corsa totiž původní Battlaxy absolutně zahanbili snad ve všech kategoriích.

Pracuju na směny a často se vracím domů kolem 1 hodiny ráno a i když říkají že Diablo Rosso Corsa nedrží na mokru, tak s Battlaxama jsem musel být opatrnější. Samozřejmě na mokru nebo když lehce sprchne tak je to špatný na obou gumách, ale po ujetých pár kilometrech Corsy drží líp i za chladnějších podmínek.

Pirelli Diablo Rosso Corsa – seřazeno od nejnižší ceny

Rychlost zahřátí pneumatiky je při běžných letních teplotách opravdu v řádu pár kilometrů. Působí to na mě že je guma zahřáta snad i rychleji než motor. U společnosti Pirelli tomu říkají Enhanced Patch Technology (EPT) a čím více toho najedete, tím více se guma prohřeje.

Styl jízdy mám spíše svižnější a občas zavítám na okruh. Jízdní režim je 50:50 kochání přírodou versus palba a nemůžu na pneumatiky říct křivého slova. Drží doslova za jakékoliv situace a náklonu, popřípadě při občasným zvedání na zadní je dopad plynulý a gumy se roztočí bez problémů. Popisek gum se chlubí tím, že dokážou přenést až o 10 hp výkonu na silnici více než ostatní značky. Ačkoliv si myslím že to nepoznám, tak bych tomu klidně i věřil. Rychlý zatáčky, vracečky a serpentýny nejsou žádný problém a hlavně se tady pneumatika chová jako doma. Je vidět že testování při závodech WSBK se Pirelli vyplatilo a mi můžeme mít gumu, která funguje perfektně jak na silnici, tak na okruhu. Jedinou nevýhodou je relativně malý nájezd kolem 5 000 km, ale i tak se to za tu přilnavost rozhodně vyplatí!

Pirelli Diablo Rosso Corsa – aktuální ceny a dostupné rozměry

Pirelli Diablo Rosso Corsa

8.4

Jízdní vlastnosti

9.8/10

Přilnavost

9.8/10

Životnost

6.0/10

Chování na vodě

8.0/10

Rychlost zahřátí

9.0/10

Cena

8.0/10

Klady

  • Přilnavost na silnici i okruhu

Zápory

  • Nájezd max 5000 km +-

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here