Michelin Anakee 3

0

Když jsem kupoval Michelin Anakee 3 na svoje GS1200 byl jsem k tomu trošku skeptický. Jezdil jsem předtím Anakee 2, se kterýma jsem byl nadmíru spokojen. A málokdy se povede další model stejně dobře jako ten předchozí. Znáte to určitě i z filmu, když jednička je skvělá, ale dvojka už je takový průměr. Samozřejmě se ale pár výjimek najde. A naštěstí je tou výjimkou i Anakee 3. Rozhodování teda probíhalo hlavně na základě videi na youtube a poptávání se všude možně. Po týdnu zkoumání jsem je tedy minulý rok objednal.

Co bylo mým hlavním požadavkem tak je grip na silnici, protože bydlím kousek od Vrchlabí a kdo to tady zná, tak ví jak krásné a klikaté silničky tu máme. A to že mám velkého cesťáka přeci neznamená, že se nemůžu pěkně projet a zatopit pár sportům v zatáčkách. Pár kluků by o tom mohlo cestou od kruhového objezdu nahoru, do Špindlu, vyprávět J

Po zimě to tady není žádná sláva (asi jako jinde v Čechách) a na silnici je poměrně bordel a prach, než se to vyfouká pryč. Anakee 2 byli dobré v tom že, že i na tomhle mírném poprašku seděli jak přibité. A tady se naštěstí nic nezměnilo. Samozřejmě to není na nějaké to hardcore ježdění a broušení sliderů na kolenu, ale nové Anakee 3 si v ničem s původním modelem nezadají. Prostě skvěle filtrují i drobné nerovnosti a dostatek adheze jim nechybí ani, když není povrch na 100 %. Pneumatiky bez problému zvládají jak dlouhé táhlé zatáčky, tak rychlé klikatice – kdy se naklápíte jak na horské dráze, nebo 180 stupňové do kterých není vidět.

Ani na vodě to není špatné. Pneumatika je dobře čitelná a motorka se ovládá plynule i za prudkého deště. Jediné s čím jsem měl tročku problém tak byla silně prašná cesta, respektive jízda v cca 40 centimetrech písku. Ale je potřeba k tomu přistupovat že se jedná o cestovní pneumatiku spíše na silnici než do hlubokého terénu. Takže za mě maximální spokojenost a klasické polňačky a lehčí terén (až na hluboký písek) gumy zvládají úplně v pohodě.

 

Zatím na nich mám najeto necelých 10 000 kilometrů a opotřebení je téměř neznatelné. Jestli to takhle půjde dál a to je vážně nešetřím, tak najedu v pohodě 30 000 kilometrů jako na Anakee 2. Za mě tedy maximální spokojenost!

9.4

Jízdní vlastnosti

9.5/10

Přilnavost

9.9/10

Životnost

10.0/10

Chování na vodě

9.5/10

Rychlost zahřátí

8.5/10

Cena

9.0/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku