Michelin Pilot Street Radial

0

Pneumatiky Michelin Pilot Street Radial přinášejí lehčí revoluci na poli menším motocyklů. Částečně vycházejí z modelů kategorie Sport Touring a inspirovali se funkčním dezénem u modelu Michelin Pilot Road 2.

Zatím na nich mám najeto cca 9 000 KM z velké části po městě a přilehlých okreskách. A můžu říci, že oproti původním pneumatikám co jsem měl z výroby na Ninje (Kawasaki Ninja 300) je to rozdíl jako den a noc. Michelinky mají vyšší profil a do zatáček padají téměř samy. Na suchu mám pocit, že si můžu dovolit až nesmyslný náklon – na jeho hranici jsem se tedy nikdy ještě nedostal, protože na to nemám nervy. Ovládání motorky je nejen ve městě hbitější, ale také na dálnici ve vyšších rychlostech je motorka stabilnější.

Nejde jenom o placebo efekt, ale na zatáčkovité silnici teď dokážu s kamarády na silnějších motorkách držet krok. Dříve to fakt nešlo, protože jsem se s motorkou lehce pral při sklápění do zatáček a bylo to tak trošku „na krev“. Nyní je vše plynulejší a jde tak nějak samo.

Michelin Pilot Street Radial – všechny dostupné velikosti

Na mokru pneumatika funguje také lépe než původní od výrobce, ale jelikož se trošku bojím klopit za deště tak nedokážu objektivně hodnotit, jak drží v náklonu. Každopádně na normální ježdění to stačí bohatě a když člověk nevjede do hluboké kaluže tak se žádný aquaplaning nekoná.

Životnost pneumatiky bude určitě někde mezi 10 – 15 000 kilometry. Jezdím docela svižně, takže samá brzda, plyn, zrychlování, klopení a ačkoliv je na gumách znát opotřebení, tak podle mě minimálně 2 – 3 000 kilometrů ještě dají. Takže pro ty kdo chtějí lepší gumy než od výrobce, aby jim mohli více důvěřovat, a aby byla jízda na motorce jednodušší, můžu radiální pneumatiky od Michelinu jenom doporučit.

9.1

Jízdní vlastnosti

9.5/10

Přilnavost

9.9/10

Životnost

9.0/10

Chování na vodě

9.0/10

Rychlost zahřátí

8.0/10

Cena

9.0/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku