LS2

0

Výrobce motocyklových přileb LS2 tady s námi není tak dlouho jako jiné světové značky – třeba AGV, Shoei nebo Arai.

Značka totiž vznikla v roce 1990 v malém čínském domě (který měl méně než 60 m2) a s opravdu minimální vstupní investicí – cca 350 Euro (zhruba 10 000 Kč). Zakladatelem je Arthur Liao, který na založení firmy spotřeboval většinu svých našetřených peněz. Malinká firma s názvem Xiqing Plastics a jedním zaměstnancem – Peng Zhengem, začal Arthur dodávat své helmy po celé Číně.

Nicméně ambice Arthura nebyli vůbec malé, a tak po dvou letech (1992) usilovné dřiny, zaměstnává Liao více než 100 zaměstnanců a podepisuje smlouvu na leasing továrny o rozměrech zhruba 400 m2. Také zaměstnává svého bratra Stephana Liao, který má na starosti management a budoucí rozvíjení byznysu.

Další dva roky jsou pryč a v roce 1994 se firma stává významným hráčem na domácím poli motocyklových přileb. Továrna už přestává stačit a firma se stěhuje do větší – tentokrát o rozloze cca 1670 m2.

Po třech letech neustálého růstu se firma v roce 1997 rozhoduje ke vstupu na mezinárodní trh a svou značku přejmenovává na “MHR”. Globální trh si však žádá určité standardy, a tak firma investuje do modernizace továrny, výrobní linky a hlavně technologii.

Investice se evidentně začíná vyplácet a v roce 1999 si Arthur uvědomuje, že firmu už dál sám nezvládne řídit a povolává dalšího bratra – Paula Liao. Ten již vlastní úspěšný byznys, a proto se rozhodl že své znalosti předá Arthurovi a pomůže u něj ve firmě. Tím se ze společnosti MHR stává čistě rodinný byznys.

V roce 2000 tak firma získává certifikaci ISO9000 a společnost vlastní plně interní výrobní linku. Od vstřikování plastů, přes vývoj kompozitů až po lakování a testovací laboratoř. Výroba budoucích přileb LS2 tak vzniká pod jednou střechou.

Byznys vzkvétá závratnou rychlostí, a tak se Arthur a Paul v roce 2005 rozhodují k významné investici – vstoupení do společnosti JIANGMEN PENGCHENG HELMETS, LTD. (zkráceně JPH), která nejen že vlastní jednu z nejmodernějších výrobních linek o rozměrech cca 30 600 m2, ale také přes 1000 zaměstnanců s produkcí přes 2 000 000 helem ročně.

Pokud si nedokážete představit o jak velkou továrnu se jedná, tak si představte města jako Beroun, Šumperk, Mladá Boleslav nebo Rokycany – mají totiž skoro stejnou rozlohu.

V roce 2007 se společnost rozhodla k radikálnímu kroku. Uvědomila si totiž, že pokud bude vyrábět pouze pro ostatní společnosti pod jejich vlastní značkou, není tento byznys dlouhodobě udržitelný. A tak dochází ke zkrácení názvu LIAO’S SYSTEM, vzniká společnost LS2 a je následně registrována po celém světě. Mezitím vzniká ředitelství značky ve Španělsku, Barceloně.

A také je to první rok, kdy se společnost prezentuje na mezinárodním veletrhu EICMA v italském Miláně. Čímž prokazuje svoji odvahu a nadšení rozvířit vody světového trhu. Že to všechno bylo správné rozhodnutí můžete vidět dnes, kdy výrobce LS2 patří mezi světovou špičku.

Dalším významným milníkem je rok 2010, kdy společnost expanduje do USA a ve městě Chicago skládá tým pro podporu amerických a kanadských zákazníků. A zároveň využívá sklad o velikosti zhruba 2 800 m2 pro rychlejší expedici svých výrobků.

Adresa výrobce:
https://ls2helmets.com

Recenze přileb LS2

 

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku