GIVI X.33F

0

Givi X33 nabízí vstup do světa modulárních/výklopných přileb, nebo zkrátka pokud jen nechcete za vyklápěcí helmu utratit hodně peněz. Jen je potřeba počítat, že někde se ta cena projevit musí. V tomto případě je to poznat na celkovém zpracování, které prostě není srovnatelné s ostatními výrobci občas i v podobné cenové kategorii. Nicméně pokud nejste nároční a helmu máte jen na ježdění „kolem komína“, pak bude vyklápěcí Givi X.33 pravděpodobně vyhovovat.

Skořepina helmy je vyrobena z termoplast a lakování je k dispozici v šesti variantách, ovšem na českém trhu jen v omezeném počtu nejčastěji 3 barevných kombinacích. Lakování je provedeno kvalitně, celkově působí přilba mohutným dojmem a zvlášť horní štít je takový… plastový.


GIVI X.33F LYWB lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Interiér přilby je pohodlný, dobře tvarovaný a v horní části jsou „polštářky“, které pomáhají proudění vzduchu a tak nedochází k úplnému přilepení hlavy v horkých dnech. Ale o tom později. Interiér je plně vyjímatelný, uchycený jen na několika cvočkách pod polstrováním.

Větrání je pouze přes bradový vstup a v horní části přilby – lehce skrytý štítem. Což jak správně tušíte má za následek dvě nepříjemnosti. Jednak je tím dost oslabena ventilace, jelikož horní část, ačkoliv je v „tunelu“ tak zkrátka moc dobře nefunguje. A druhou je ovládání horního ventilačního vstupu. Za jízdy je to prostě oříšek a pokud nutně horní štít přilby nepotřebujete, doporučujeme jej sundat.

Výměna vzduchu v přilbě je při pomalejší jízdě dalo by se až říci nedostatečná. Naštěstí to lze snadno vyřešit otevřením bradové části – helma je homologována jako otevřená i zavřená. Nebo sundáním bradového deflektoru větru. A až koncem nebo začátkem roku budou nižší teploty, tak jej zase nasadíte zpět.

Pokud se bojíte mlžení, Givi X.33 je tzv PinLock Ready a balení Pinlock® 70 DKS002 přichází spolu s helmou v krabici. Po nalepení vše funguje jak se očekává a problém s mlžením ani při chladných teplotách není.

Dalším důvodem proč horní štít sundat je aerodynamický hluk, který je výrazný od cca 90-110 km/h dle typu motorky a toho jak máte vysoké plexi na moto. Hlukem myslíme takový, že pokud používáte interkom (a to i doporučovaný I303S Bluetooth od Givi), tak u dálniční rychlosti toho moc neuslyšíte.

Ovládání sluneční clony je na levé straně a je vcelku bezproblémové i pro ovládání v rukavicích. Bohužel nabízí jen polohu otevřeno nebo zavřeno. Clona sjíždí až úplně dolů a pokud nemáte opravdu velký nos, omezovat vás nebude. Ale i tak doporučujeme vyzkoušet před koupí.

Celkové schrnutí? Pokud nehledáte extrémně pohodlnou přilbu, nevadí vám sem tam nějaké to škobrtnutí výrobce a neplánujete projíždět země s extrémními teplotami, určitě GIVI X.33 zvažte.

Výrobce: Givi
Modely: Givi X33, Givi X.33F LYWB, Givi X33 Canyon, X33F LYBY, X.33 LYBW a další..
Typ: integrální/otevřená/vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: termoplast, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

7.6

Výhled

8.0/10

Komfort

7.5/10

Hlučnost

6.5/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

8.0/10

Pros

  • Připrava PinLock
  • Lakování

Cons

  • Vyšší hlučnost díky štítu

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku