Acerbis Active

Nalijme si čistého vína hned na začátku. Helma Acerbis Active zatím vypadá jako jedna z nejlepších přileb v nižší cenové hladině pro cestovní motorky. Kolem 3000 Kč získáte přilbu, kterou bychom se nebáli srovnat s přilbou Shoei Hornet (recenze již brzy), která je jednou tak drahá. Acerbis Active zkrátka přináší výborný poměr cena/výkon, i přes několik menších zaškobrtnutí.

Pozitiva helmy Acerbis Active

Ačkoliv to tak nevypadá, je rozhodně velkým plusem aerodynamika. Větrný štít díky horním průduchům tolik nemíchá vzduch a i vyšší cestovní rychlosti nejsou problém. Dlouhodobě cestovat na enduru rychlostí přes 200 km/h vás spíše přestane bavit, než abyste si uvědomili že to v této helmě moc komfortní není. Ale chvilkové zrychlení nebo krátká jízda je v této helmě bez problému.

Plexisklo sedí perfektně, nikde nic neprofukuje ale musíte počítat s mírným zkreslením. To je dáno zakřivením hledí, ale není to nic na co byste si nedokázali po 5 minutách helmy na hlavě zvyknout. Nijak vás to neomezuje, všechno vidíte perfektně, jen to pro spoustu lidí může být překvapení (stejně tak jako to bylo i pro nás).

Dalším plusem je integrovaná sluneční clona, takže odpadá nutnost vozit sluneční brýle a vsoukat je pokaždé do helmy. Ovládání clony je na levé straně (takže můžete pořád držet plný plyn) a je snadno ovladatelné i v rukavicích.

Na to v jaké cenové hladině jsme, je helma překvapivě tichá a komfortní. Odnímatelný, pratelná a antialergenní interiér je z prodyšné tkaniny a ani po delší době netlačí do tváří – jednoduše se přizpůsobí a perfektně sedí. Jen pozor až budete vybírat správnou velikost, jelikož je vnitřek o něco menší než u konkurence. Takže buď vybrat o velikost větší helmu nebo pořádně vyzkoušet jestli je „mačkání“ ještě v pořádku a nebo ne. Ventilační systém funguje absolutně bez chyby. Hlavní vstupní ventilace je v bradové části a díky kanálkům ve skořepině je čerstvý vzduch rozváděn po celé hlavě. V zadní části helmy je šest výstupů kudy může vzduch odcházet pryč, takže o rovnoměrné chlazení a příjemné klima je taktéž postaráno.

Acerbis Active – seřazeno od nejnižší ceny

Negativa a „problémy“

Tak a teď ty „negativa“. Prvním je určitě váha, která se u velikosti L pohybuje kolem 1 600 gramů. Což je celkem hodně, jelikož konkurence bývá o 200 – 300 gramů lehčí. Když si k tomu přimyslíte bluetooth interkom, namontovanou kameru… Dostaneme se na nepěknou hmotnost a jak všichni víme, na dlouhé cesty to moc pohodlné není. Další nepříjemnou záležitostí je nemožnost užití off-roadových brýlí. Ne že by to teda nějak moc vadilo, ale pokud si chcete vzít helmu třeba na čtyřkolku, nebo projet nějaký prašný/bahenní terén, tak není následné čištění plexi žádná zábava. A posledním nepatrným mínusem bylo zamlžení. Vzhledem k dvojité konstrukci hledí které nemá antifog úpravu (ostatně co čekat v této ceně) se to tak nějak dalo předpokládat. Ne že by se stávalo pravidelně (najeli jsme v této helmě cca 1 400 kilometrů) ale když je venku 10 stupňů a vy celou dobu foukáte na plexi teplý vzduch…

Abychom to ale uzavřeli. Acerbis Active patří mezi jedny z nejlepších off-road/on-road přilby které jsme měli příležitost jezdit. Za cenu kolem 3 000 Kč je to pro majitele endur, čtyřkolek nebo cestovních motorek skvělá volba i přes drobná negativa.

Výrobce: Acerbis
Model: Active
Typ: enduro helma
Materiál: ABS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Acerbis Active

8.8

Výhled

9.2/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

8.5/10

Ventilace

8.8/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.5/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Kvalita zpracování
  • Aerodynamika
  • Ventilační systém
  • Integrovaná sluneční clona

Zápory

  • Váha
  • Nemá anti-fog
  • Nelze použít offroadové brýle

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here