Acerbis Flip FS-606

0

Dual sport, nebo chcete-li enduro přilba kombinující prvky motokrosu s prvky cestovních endur. Acerbis Flip FS-606 je název přilby, kterou hledáte.

Velmi slušný poměr kvality/ceny s pár drobnostmi, které kvůli ceně ale rádi přehlédnete. Tou cenou myslíme částku kolem 3000 Kč, za kterou se aktuálně tato přilba prodává. Očekávat maximální kvalitu, pohodlí nebo zpracování jako u přileb za 10 000 Kč, ale samozřejmě nemůžete.


Acerbis Flip FS-606 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Skořepinu zde sice tvoří termoplast, ale nepůsobí úplně levným dojmem. Horní štít by tedy mohl mít trošku lepší konstrukci a být silnější, ale v této cenové kategorii nelze očekávat extrémní odolnost. Celkový design helmy je pěkný, s charakteristickými ostrými linkami jdoucí od bradové části až po konec v zadní části. Výrazným prvkem kromě štítu je také bradový ventilační vstup, který je lehce vystrčený vpřed (stejně jako tvar klasické MX přilby).

Ovládání bradového vstupu ventilace probíhá pomocí slideru, který otevře dva vstupní kanálky. Díky prolisu je slider snadno ovladatelný, ačkoliv by mohl mít „vlnky“ jako jeho horní kolegové. Ventilační vstupy totiž také naleznete v horní čelní části, hned vedle prostřední uchycení štítu. Pokud nejste na dualsport helmy zvyklí, budete ze začátku do uchycení narážet při snaze ovládat ventilační vstupy.  Ventilace nás celkově dost mile překvapila a v běžném městském létě funguje na výbornou. Bradový vstup začíná reálně pracovat již od nějakých 50 km/h i v opravdovém vedru. Ventilaci lze tak rozhodně hodnotit lehce nadprůměrně.

Bohužel v této cenové kategorii se k dobré ventilaci váže také hluk uvnitř přilby. A není to výjimkou ani v tomto případě. Pokud helmu plánujete na krátké přesuny po dálnici, pár rychlých kilometrů určitě zvládnete, ale od cca 110 km/h začíná být hluk v helmě dost nekomfortní.

 

Pokud však plánujete helmu na lítání „kolem komína“, nikam nespěcháte a jezdíte +- dle zákona, nebo máte raději bahno, tady určitě budete spokojeni. Už jen díky integrované sluneční cloně, která se ovládá na boku přilby u štítu na levé straně nebo díky pohodlnému interiéru (který je zde nezvykle plně vyjímatelný a pratelný). Co nás zpočátku iritovalo byla výška oné sluneční clony, která končí relativně vysoko, respektive těsně pod vaší oční linkou. To znamená že koukáte lehce nad hranu sluneční clony – což dokáže iritovat. Před zakoupením (nebo pokud kupujete přes eshop, před vrácením) rozhodně doporučujeme helmu vyzkoušet.

S interiérem, který je pohodlný se váže ještě jedna věc. A tou je tloušťka podšívky a celých panelů – naštěstí lze ale vše dokoupit jako příslušenství. Velikost L na nás působila uvolněně již od prvního nasazení přilby. Ačkoliv se za test (tedy 4 500 kilometrů) žádné extrémní vymačkání neprojevilo, je možné že to za dvoj nebo trojnásobný nájezd bude jinak. Před zakoupením tedy ať raději těsně sedí, než je volnější.

Výrobce: Acerbis
Model: Acerbis Flip FS-606, Flip FS 606 Enduro
Typ: dualsport / enduro helma
Materiál: termoplast
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

7.7

Výhled

9.0/10

Komfort

7.5/10

Hlučnost

6.0/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Pros

  • Ventilační systém
  • Cena

Cons

  • Vyšší hlučnost
  • Tovární anti-fog vrstva

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku