Acerbis Jet Aria

0

Dobrá a levná přilba třeba na krátké projížďky a zařizování? Koukněte na Acerbis Jet Aria.

Otevřená přilba je sice vyrobena z termoplastu ale překvapí vás hmotnost. Ta činí při velikosti M velmi příjemných 1050 gramů. A to i přes to, že je helma vybavena štítem nad hledím. Skořepina je trošku robustnějšího designu než klasické otevřené přilby.


Acerbis Jet Aria lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Na jednu stranu je to výhoda, protože v helmě nebudete vypadat nepatřičně ani na čtyřkolce nebo enduru. Na druhou stranu, pokud vážíte 60 kilogramů a chcete s ní jezdit na 50 ccm skútru, bude helma dost poutat pozornost. Zvlášť pokud zvolíte některou z křiklavých barev z dostupných cca 20 barevných designů.

Skořepina vzhledem ke své robustnosti poskytuje taky dostatek místa pro polstrování. Což se projevilo opravdovou pohodlností. Helma sedí na hlavě přesně, zvlášť pokud máte mírně kulatější hlavu. Pohodlnost je taková, že ačkoliv helma není na nějaké vysokorychlostní cestování, strávit s přáteli několik hodin na projížďce není vůbec problém. Navíc je celý vnitřek plně vyjímatelný a pratelný, což je v této cenové kategorii ne moc častý jev. Jen dálniční rychlostní limity a lehké „nadlimity“ bychom ani moc nezkoušeli, je to prostě otevřená helma a z dlouhodobého hlediska si tu jízdu neužijete.

Boční ventilační vstupy se zadním výstupem fungují tak jako by se u otevřené helmy čekalo. Náporový vzduch pronikající přední částí se proplétá kolem hlavy absolutně bez problémů a cirkulace vzduchu funguje na jedničku.

Hledí je stejně jako horní štít plně vyjímatelné. A zde se dostáváme k „problému“, kterým je zatmavení onoho hledí z výroby – helma se totiž prozatím nedodává s čirým hledím, což znamená že noční projížďky se sklopeným hledím prozatím nejdou moc dobře. Hledí je sice výškově nastavitelné ve dvou polohách, respektive ve třech kdy je kompletně skrýté, ale to vám při snížených podmínkách moc nepomůže. Trošku zamrzí i chybějící vybrání pro brýle v polstrování, ale tak pořád se bavíme o levné helmě za cca 1700 Kč. Stojí i přesto Acerbis Jet Aria za to? Rozhodně ano!

Výrobce: Acerbis
Model: Acerbis Jet Aria, Acerbis Aria
Typ: otevřená helma / enduro / ATV helma
Materiál: termoplast
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

 

 

 

 

8.2

Výhled

8.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Poměr cena/výkon
  • Pohodlnost
  • Mikrometrická přezka

Cons

  • Dodáváno prozatím bez čirého hledí
  • Vyšší hlučnost díky štítu

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku