AGV K-5 S

1

AGV K-5 S je novým nástupcem modelu AGV K-5, kterou jsme recenzovali minulý rok. Nová helma s přídavkem S však jde s technologií a bezpečností o něco dále než její předchůdce. Stejně jako u level-entry modelu AGV K-3 SV můžeme vidět inspiraci v designu top modelů značky GP Pista nebo Veloce. Vzhledem k tomu že jsou na trhu stále doprodeje modelů AGV K-5, dejte pozor ať má helma agresivnější/protáhlejší přední část a zajímejte se o rok výroby.

Najít skvělou helmu v určité cenové kategorii bývá tak trochu vždycky problém. Je to podobné jako s vínem o kterém tolik nevíte a vybíráte podle domněnek, ročníku a ceny. A o to horší je to zejména když jste v supermarketu kde je těchto vín několik desítek. A s helmou je to podobné. Ovšem AGV K-5 S se zdá být skvělým ročníkem.

Bezpečnost

Tím co by vás mělo zaujmout u této sportovně-cestovní helmy je materiál skořepiny. Je vyrobena z kompozitu uhlíkových (karbon) a skelných vláken. Takže je jasné že o pevnost v případě nárazu a lehkost je postaráno. Pokud se podíváte na testy nezávislého zkušebního ústavu SHARP, zjistíte že se jedná o jednu z nejbezpečnějších přileb a proto získala 4 hvězdičky z celkových 5. Designově je helma oproti předchozímu modelu nepatrně štíhlejší s o něco více vytaženou bradovou částí. Designéři ubrali na bocích helmy materiál (není tak oválná jako předchozí model) a k dispozici jsou nyní pouze dvě velikosti skořepiny.

Těsně pod skořepinou se nachází 4 vrstvy EPS polyesteru rozdílných hustot pro lepší absorpci nárazu a v kombinaci s materiálem skořepiny se zároveň řadí mezi nejlehčí helmy na trhu. AGV K5S tak včetně integrované sluneční clony, kvalitní výstelky a ve velikosti M, může pyšnit váhou 1,39 kilogramu. Pro představu, závodní helma AGV Pista váží 1,35 kg. Jenže stojí jednou tolik.

Ventilační systém IVS obsahuje pět nastavitelných vstupů a dva výstupy (taktéž nastavitelné). Vzhledem k testování helmy v aerodynamickém tunelu (na čem si AGV poslední dobou zakládá) je celková ventilace velmi efektivní. Dostatek čerstvého vzduchu i při teplotách kolem 30°C zapříčiňuje perfektní klima uvnitř helmy. Jen si pro čelní ventilační vstupy a pro bradový musíte najít grif – ovládání v rukavicích potřebuje trošku tréningu. Pokud otevřete všechny ventilační vstupy tak při vyšší rychlosti ucítíte vliv tvaru helmy na proudění vzduchu. Aerodynamika je opravdu výtečná a zadní spoiler který je součástí skořepiny funguje bezvadně.

Komfort

Čímž se dostáváme ke komfortu a hluku uvnitř helmy. Pokud „přestupujete“ z levnějších modelů, určitě budete s novou AGV K-5 S spokojení. Ovšem ve své cenové kategorii je o něco více hlučnější i při porovnání s HJC RPHA ST. Inovace od předchozího modelu (K-5) tak vnímatelná není. Pokud pojedete několik stovek kilometrů, nezapomeňte si přibalit špunty do uší.

Hledí přilby je širší než u konkurence a poskytuje dobrý výhled do stran (údajně až 190°). Stejně jako u ostatních výrobců i zde je standardem UV ochrana. Následuje příprava pro vložku PinLock, která je součástí balení. Konstrukce uchycení hledí je XQRS (Extra Quick Release System) a k výměně není potřeba žádného nářadí a pokud jste průměrně zruční, zvládnete to do jedné minuty. To se může celkem hodit, protože k helmě lze zakoupit druhé hledí které více těsní (v případě že to budete potřebovat). Funkce mikro-ventilace také přijde vhod.

Co se týká integrované sluneční clony s tou není sebemenší problém. Jen si pohlídejte aby vám nenarážela do nosu. Ztmavení však nečekejte extra silné, není to ani možné díky nutné homologaci pro silnici (stejné pravidlo jako pro skla automobilu).

Komfort a to jak helma padne je na samotnou kapitolu. Kdo měl na hlavě předchozí model AGV K-5 tak určitě ví že se jedná o jeden z nejpohodlnějších interiérů. Jde ale zlepšit něco tak dobrého? Rozhodně jde. Zejména díky speciálním tkaninám Ritmo a Shalimar. Lícní polstrování má antibakteriální ochranu (Sanitized) a společně s 2Dry a technologií Microsense odvádí pot z tváře. Hlavová výstelka je z tkaniny Shalimar se stejným ošetřením jako lícnice. Netlačí tolik jako konkurence a přesto perfektně sedí. Výrobce přitom myslel i na lidi co nosí dioptrické brýle a připravil mírné vybrání v polstrování (zlepšení zejména oproti předchozímu modelu).

AGV K5 S je určitě dobrou volbou pokud to myslíte s ježděním jen trochu vážně a ve své cenové kategorii nabídne skvělou výbavu při nízké váze.

Výrobce: AGV
Modely: AGV K-5 S, AGV K5 S Pearl, AGV K5 S Firerace Italy, AGV K5 S Hero, AGV K5 S Enlace, AGV K-5 S Deep, AGV K-5 S Hurricane, AGV K-5 S Darkstorm, AGV K-5 S Firerace, AGV K-5 S Thorn a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: kompozit CAF (uhlíková a skelná vlákna), EPS
Váha: 1 390 g+- (velikost M)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

AGV K-5 S

8.9

Výhled

9.2/10

Komfort

9.2/10

Hlučnost

7.8/10

Ventilace

8.9/10

Kvalita zpracování

9.4/10

Pros

 • Nízká váha
 • Ventilační systém

Cons

 • Ovladatelnost ventilace v rukavicích
 • Vyšší hlučnost

1 recenze

 1. Výhled

  8.5

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  8.5

  Ventilace

  9

  Kvalita zpracování

  10

  Sedí perfektně, s ovládáním sluneční clony není problém, cena odpovídá.

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku