AGV K1

0

Původní plán zněl jasně. Koupit slušnou helmu pro manželku nebo případného spolujezdce na občasné vyjížďky. Chtěl jsem něco od známější značky a tak jsem se rozhodl pro AGV, konkrétně pro integrální helmu AGV K1.

Relativně levná helma s částkou kolem 5 000 Kč bez přehnaných nároků na výbavu, ale zase nic „lowcostového“. Jaké bylo moje překvapení, když helma přišla. Musel jsem se dle obrázků ujistit, že skutečně poslali správnou helmu a ne nějakou lepší. Zpracování je totiž na výborné úrovni a „blembák“ rozhodně vypadá jako mnohem dražší.

Skořepina je klasický termoplast, odborně nazýván HIR-TR (High Resistance Thermoplastic Resin) a je vyráběna ve dvou velikostech. Polstrování ve čtyřech velikostech, takže případné dopasování na hlavu tak akorát by nemělo být problém. Brali jsme velikost ML a helma sedí doslova jako „p**** na hrnec“. A to jak mě, tak i manželce.

Samozřejmě jsem musel přilbu před předáním baťůžku „nutně“ otestovat. Zabralo to jen chviličku, takže jsem najel během víkendu přes 600 kilometrů… A snad kromě mírného tlačení na čele – mám šišatou hlavu, jsem žádný vyložený zápor nezpozoroval.

IVS ventilace ventiluje výborně při jakékoliv rychlosti – nejspíše díky 5 ventilačním vstupům v přední části a 2 výstupům v části zadní. S čím jsem trošku bojoval tak bylo otevírání, kdy je ovládání horních vstupů takové nevýrazné. Ale možná mám jen moc tlusté prsty. Po chvilce laborování jsem si našel jak na to.

Hledí je z polykarbonátu a má vrstvu proti poškrábání i proti mlžení. Pinlock folie sice není součástí, ale nalepit jde a taky to rozhodně doporučuju. Hledí se v ranních nebo chladnu docela slušně začíná mlžit. Naštěstí má mikroventilaci, ale rychlejší je otevřít na chvíli hledí úplně a pak použít onu mikroventilaci. S Pinlock fólii tyto starosti odpadají, ale jsou to další náklady navíc. Aby to s hledím nebylo tak jednoduché, tak je ve dvou rozměrech – pro menší skořepiny XS až MS je užíváno hledí GT2-1 a pro ostatní ML-2XL velikost GT2. Výhodou plexi je jeho snadná výměna pomocí systému XQRS, kdy celý proces trvá cca 30 vteřin průměrně zručnému řidiči (samozřejmě když stojí a nejede :)).

Helma není vybavena sluneční clonou, takže zvažte i případný nákup tmavého plexi, protože je standardně prodávána s čirým. Celková hlučnost je úměrná ceně – ale poslouchat pohodlně hudbu přes sluchátka lze do cca 130 km/h vcelku bez problémů. Utěsnění helmy kolem krku je dostatečné a rozhodně spodem nepodfukuje.

Pokud tedy hledáte slušnou a relativně levnou helmu bez přehnaných nároků, je AGV K1 ideálním kandidátem. Pokud chcete i sluneční clonu nebo máte jiné požadavky, přihodil bych pár tisícovek a kouknul bych se po dražší AGV K3 SV nebo AGV K5 S.

Výrobce: AGV
Model: AGV K1, K1 Edge 46, K1 Winter Test, K1 Soleluna, K1 Mir, K1 Gothic, K1 Warmup a další…
Typ: integrální helma
Materiál: termoplast HIR-TR, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.4

Výhled

9.5/10

Komfort

7.5/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

7.0/10

Cena

9.0/10

Pros

  • Ventilace IVS
  • Kvalita zpracování
  • Pohodlná

Cons

  • mlžení (téměř nutnost koupit Pinlock)
  • bez integrované sluneční clony (pro někoho výhoda)

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku