AGV K-5 Jet

0

Zlatá střední cesta – to je otevřená helma AGV K5 JET, která vychází z modelu integrální helmy AGV K5. Ideální pomocník pro jízdu na skútru městem, cafe raceru nebo třeba cestovní motorce. A to zejména díky široce vykrojenému hledí, kde vidíte periferním viděním všechno důležité.

Vnější plášť skořepiny je dodáván ve dvou velikostech (XS-MS a ML-XXL) aby helma lépe seděla na hlavě. Ačkoliv se pohybujeme ve střední cenové kategorii kolem 6 000 Kč, určitě potěší kompozit ze kterého je helma vyrobena. Výrobce zde vůbec nešetřil a místo klasického a očekáváného polykarbonátu, můžeme přivítat materiál CAF – směs uhlíkových vláken (karbonu) a sklolaminátu. Vnitřek není tvořen jednou vrstvou EPS tlumení jako je tomu zvykem u levnějších modelů, ale rovnou čtyřma vrstvami EPS s rozdílnou hustotou. Díky čemuž dojde k rozprostření nárazu daleko lépe, než kdyby se jednalo o monolitickou jednolitou hmotu.

Polstrování využívá technologie 3D Dry-comfort a je plně vyjímatelné a pratelné. Antialergenní interiér s perforací je zde samozřejmostí. Celá výstelka na nás působí velmi kvalitním dojmem a hlavně je opravdu natolik pohodlná, že jsme chviličku mysleli že máme na sobě produkt italského výrobce cestovních helem. Zadní část výplně poskytuje opravdu dostatek prostoru, takže pokud máte dlouhé vlasy, pohodlně je přesunete do zadní části. Spodní límec helmy skvěle lícuje s krkem a nedochází tak k profukování ani při silném bočním větru. Kolem uší je materiál z měkčí pěny a je připraven na instalaci bluetooth komunikátoru AGV Share (pokud se vám tam podaří vložit i „nebluetooth“ s drátem, nic se samozřejmě neděje). Jako poslední stačí zmínit že vývojáři mysleli také na uživatele brýlí a do polstrování vytvořili jemné linky k usazení nožiček, aby tolik netlačili do hlavy.

Všechny modely přilby AGV K-5 Jet.

Pokud si myslíte, že takto vybavená helma může mít problémy s větráním, tak si to myslíte špatně. Dynamický ventilační systém s názvem IVS (Integrated Ventilation System) kterým je helma vybavena byl testován v aerodynamickém tunelu, což se projevilo na jeho perfektním fungování. V přední části helmy jsou umístěny 3 průduchy s možností jednoduché regulace ON/OFF. Vzadu jsou průduchy 2, taktéž s možností ON/OFF. Jenže když se podíváte detailně na helmu, uvidíte mírně zvednutou část skořepiny pod průduchy, které mají původ právě v aerodynamickém tunelu. V praxi to funguje tak, že vzduch vstupuje předními průduchy do helmy, kde je pomocí integrovaných kanálků rozháněn pod vrstvou EPS po celé ploše polstrování. A zadní výduchy fungují jako jakýsi „výcuc“ mírného přetlaku vzduchu který v helmě vzniká. Čím rychleji jedete, tím více venkovní aerodynamicky proudící vzduch vytahuje vnitřní přetlak ven. Navíc prohnutí neboli „schod“ v zadní části helmy usměrňuje vznikající vzdušné víry a snižuje vznikající hluk při vyšších rychlostech. Jednoduchá fyzika.

Jak už jsme zmínili na začátku recenze, vykrojení helmy pro plexisklo je zde opravdu velké, což poskytuje dostatečný přehled o situaci v nejbližším okolí motocyklu. Plexisklo má také přípravu na systém Pinlock, který ale bohužel není součástí balení. Na druhou stranu získáte ale integrovanou sluneční clonu s anti-scratch ochranou! Ta se spouští jednoduchým „šoupátkem“ na levé straně helmy a její sklopení je otázkou doslova zlomku vteřiny.

Veškeré doplňky a příslušenství pro helmu AGV K-5 Jet.

Novinkou je také u otevřené helmy AGV K-5 Jet magnetické zavírání. Tím se eliminovala většina mechanických komponent v zámku, které sice možná teď nevnímáte ale věřte, že by vás po několika letech svým rachocením pěkně štvali. K tomu všemu si připočtěte jednoduchý systém XQRS (Extra Quick Release System) kdy nepotřebuje k vyndání plexi ale ani sluneční clony žádné nářadí.

Výrobce: AGV
Model: AGV K-5 Jet, AGV K-5 JET Elements, AGV K-5 JET Brave, AGV K-5 JET Threesixty
Typ: Otevřená přilba
Materiál: Kompozit CAF (uhlíková vlákna + sklolaminát)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

recenze-agv-k-5-jet recenze-prilby-agv-k-5-jet hodniceni-prilby-agv-k-5-jet recenze-helmy-agv-k-5-jet

AGV K-5 Jet

9.5

Výhled

9.8/10

Komfort

9.5/10

Hlučnost

9.0/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Pros

  • Kompozit CAF
  • Integrovaná sluneční clona
  • 4 vrstvy EPS
  • IVS ventilační systém
  • Aerodynamické zakončení

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku