AGV K6

0

Téměř dokonalá sportovně-cestovní přilba. Když vznikal model AGV K6, tak na to šli ve společnosti AGV opravdu chytře. Chtěli spojit to nejlepší ze sportovních přileb jaké jezdí jezdci MotoGP, to nejlepší z cestovních přileb a všechno to spojit v jedno. Což se povedlo, ale ne úplně na 100 %. Ale to neznamená, že byste tuto helmu měli ignorovat, to vůbec ne.

Za cenu kolem 10 000 Kč tady máme helmu, jejíž skořepina je vyrobena z kompozitu uhlíkových a aramidových vláken (CAAF), tedy karbonu a kevlaru. To nás samo o sobě zařazuje do kategorie „lehkých vah“ a helma tak váží kolem 1 250 gramů. Koncept celé helmy je navržen za jediným účelem a tím je bezpečnost pilota. Skořepina je tak k dostání ve 4 velikostech (XS-SM, MS, ML-LG, XL-2XL) a pod vnitřní podšívkou naleznete 5 vrstev EPS rozdílné tuhosti. To je zejména pro případ pádu a rozprostření energie po celé ploše.

 

AGV K6 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč

(Zdroj: Heureka.cz)

Porovnat ceny >>

Celkový design helmy je aerodynamicky modelován, aby zachovával směr tím směrem, kam hledíte. Tedy ani při otáčení za jízdy, necítíte tak silný tlak od větru jako u ostatních přileb bez dynamických linek a prolisů. Pokud si všimnete designu spodní hrany helmy a divíte se proč zrovna takto, je to kvůli ochraně klíčních kostí v případě pádu (Collarbone safe system) a také kvůli ochraně proti silnému dešti.

Interiér je kombinací tkaniny Ritmo a Shalimar, s vybráním pro nožičky dioptrických brýlí. Marketingové podklady uvádí názvy jako 2Dry, Microsense, Sanitized apod. Ale v zásadě stačí říct že interiér je opravdu jemný (tak jako Italové prostě umějí), nijak neškrábe a skvěle odvádí pot. Že je antibakteriální a hypoalergenní je v této cenové kategorii samozřejmostí, stejně tak možnost jeho kompletního vybrání. Pokud si potrpíte na kvalitní a příjemný interiér, zaručujeme že tady se vám bude líbit i po několika stovkách kilometrů na jeden zátah.

Hledí přilby je tlusté téměř neuvěřitelný 4 milimetry. Jako chápeme bezpečnost, ale tohle je opravdu „overkill“ i na nás. Ale nebojte, myslíme to v dobrém 😊Hledí je na omak opravdu znatelné a široké, s čímž teda souvisí i jeho ovládání za jízdy. Jestli jste zvyklí sklápět hledí šáhnutím do jeho plochy kdekoliv a nevyužívat oněch výrůstků, pak se připravte že to tak snadno nepůjde. Tloušťka je prostě znát i na ovládání a nejsnazší je tak použít onu plošku.

Ačkoliv má hledí z továrny anti-fog a anti-scratch ochranu, rozhodně doporučujeme nalepit přiložený Pinlock. Zkusili jsme to bez něj a helma se snadno zamlžuje i při nízkých městských rychlostech. V balení naleznete fólii Max Vision Pinlock 120, která veškerý problém se zamlžováním vyřeší. A výhled? Ten zůstane stále extrémní. Přeci jen závodní geny se v této helmě nezapřou a díky tomu dokáže nabídnout až 190° úhel výhledu (na výšku je to 85°) bez znatelného rozostření. Hledí totiž splňuje kategorii Optic class 1.

Ventilace je řešena v bradové části jedním ovládacím sliderem, který ale reguluje vzduch na obou vstupech. V horní části hlavy jsou pak tři vstupy a tři slidery pro snadnější nastavení požadovaného vzduchu. A vzadu dvojice extraktorů. Musíme přiznat že jsme z funkčnosti byli lehce mrzutí, protože v rozpáleném srpnu jsme dobrou funkčnost ventilace vnímali až při rychlosti nad 60 km/h. Což do města kde se místy pohybujete i 3x nižší rychlostí je nic moc. Od této rychlosti nahoru vše funguje přesně jak má. Už při 90 – 100 km/h je dostatku vzduchu akorát. Hodnocení ventilace tedy průměrné, zejména díky dodávce vzduchu ve vyšších rychlostech.

Zpracování helmy je jako vždy od AGV na špičkové úrovni a hluk uvnitř přilby se začíná projevovat až nad 160 km/h. Tedy na silniční motorce. Na naháči bez štítku, jsme zaznamenali hluk už kolem 100 -120 km/h, kde také zhruba končila možnost rozumně telefonovat přes interkom. Což nijak nevybočuje z průměru přileb na trhu, ale tohle by mohlo být lepší. Jo a také pokud hledáte a vyžadujete integrovanou sluneční clonu, musíte se podívat po jiném modelu.

Výrobce: AGV
Model: AGV K6, K6 Hyphen, K-6 Rush, K-6 Secret, K6 Minimal, K6 Multi Joan, K6 Nardo a další…
Typ: integrální helma
Materiál: kompozit CAAF (uhlíková a aramidová vlákna – karbon a kevlar), EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.9

Výhled

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Pros

  • Široké hledí
  • Bezpečnost
  • Ochrana klíčních kostí (Collarbone system)

Cons

  • Ventilace by mohla být lepší

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku