AGV Pista GP

Výrobce motocyklových helem AGV snad není třeba představovat. Jezdí je špička Moto GP, WSBK a většina pilotů všemožných motocyklových soutěží. A důvod? Není to jen díky sponzoringu a reklamě, ale díky tomu že motocyklové helmy AGV patří mezi to nejlepší. A stejně tak je tomu i u integrální sportovní přilby AGV Pista GP.

Jestli hledáte aktuálně to nejlepší (a skoro nejdražší) na trhu motocyklových helem, je tato karbonová helma pro vás. Na trhu je již od roku 2009, kdy ji jako první na trať dovezl Valentino Rossi a společnost AGV tak nastolila nové standardy třídy. Helma je vyvíjena takzvaně pomocí „Human Engineering“. Což znamená že se začíná „zevnitř ven“.

Klasická výroba helmy funguje obráceně. Tedy je vyrobena skořepina, do ní se vloží vnitřek (tlumící materiál), polstrování a jedete. U helmy AGV Pista GP to bylo ale jinak. Nejdříve se začalo polstrováním a výztuhami, poté tlumicí/absorpční materiál a nakonec skořepina – v tomto případě karbonová. Na úplném začátku byl však digitální 3D scanner pro snímání tvarů hlavy pilota, takže helma dokonale kopíruje zakřivení lebky a obličeje. Díky této technologii a FEM analýze (počítačové testování pnutí, tlaků, vibrací apod.) vznikla přilba, která ve své třídě nemá konkurenci.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a ukázalo se, že helma tlumí náraz o 36% lépe než jsou požadavky pro získání homologace ECE. A dokonce o 48% lépe než je regulace HIC (Head Injure criterion – zranění hlavy).

Aby těch procent nebylo málo, průhled z helmy je o 71% menší než u modelu GP-Tech a právě kvůli tomu se mohla zvýšit ochranná vrstva (absorpční materiál) uvnitř helmy. Pokud jste se právě vyděsili že z helmy nic neuvidíte, můžete být v klidu. Hledí bylo rozšířeno o 15° do výšky, což je oproti předchozímu modelu zhruba 9% navýšení.

Jestli vás zajímá jak je na tom helma co se týká aerodynamiky (každý přeci rozumí odporu vzduchu), tak se společnosti AGV podařilo u tohoto modelu snížit odpor o 44%. Jedná se o tzv. Z-lift index kdy se testuje schopnost udržet tlak při vysoké rychlosti v aerodynamickém tunelu (závěsu) od kapotáže motocyklu. Přeloženo do klasické řeči: až pojedete opravdu hodně rychle a přizvednete z poza kapotáže hlavu, karbonová helma AGV Pista GP zůstane na svém místě a vítr se vám nebude snažit zlomit vaz.

Pracovalo se i na ventilačním systému, který je právě díky vývoji „zevnitř ven“ proveden napříč celou helmou. Odvod tepla je i díky 3D výplně řešen perfektně a i v parných dnech si můžete být jisti, že se nezpotíte. Integrovaný ventilační systém (IVS) má vyvedeny tunely do výstupků v helmě, aerodynamicky je tedy vzduch vysáván a jeho ventilace je na bezchybné úrovni.

Všechny varianty helmy AGV Pista GP seřazeny dle nejnižší ceny

Uvnitř helmy samozřejmě najdete plně vyjímatelné a pratelné polstrování z prodyšné lycro mikro plyše a s textilními vlákny CoolMax. Hledí přilby RACE 2 je vybaveno UV filtrem a samozřejmě ochranou proti zamlžení a proti poškrábání. Také je přizpůsobené pro strhávání folie (tear-off systém), ale folie jsou prodávány samostatně. Pokud potřebujete vyměnit celé plexi, určitě si oblíbíte systém XQRS díky kterému hledí sundáte za pár vteřin bez jakéhokoliv nářadí. Zapínání helmy je pak klasické přes dvojitý D kroužek.

Váháte, jestli za ty peníze karbonová helma AGV Pista GP stojí? Dle nás rozhodně!

Výrobce: AGV
Model: Pista GP, AGV Pista GP Carbon, AGV Pista GP Project 46 2.0, AGV Pista GP Gran Premio Rosso, AGV Pista GP Soleluna Qatar, AGV Pista GP Gran Premio Italia
Typ: integrální výklopná přilba
Materiál: uhlíková vlákna (karbon)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

AGV PISTA GP carbon AGV PISTA GP helma recenze Recenze helmy AGV PISTA GP recenze-AGV-Pista-GP-Gran-Premio-Italia

AGV Pista GP

9.4

Výhled

9.4/10

Komfort

9.9/10

Hlučnost

9.3/10

Ventilace

9.8/10

Kvalita zpracování

10.0/10

Výbava

8.8/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Bezpečnost
  • Human Engineering
  • HIC o 48% lepší
  • Z-lift index
  • RACE 2 hledí

Zápory

  • Vyšší cena

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here