AGV Skyline

Sportovně cestovní helma AGV Skyline je vyrobena z Carbonglassu – kompozitu skelných a uhlíkových vláken. Technologie je převzatá z modelů přileb AGV GP-Tech a závodů MotoGP, ale přizpůsobena pro jízdu na silnici. Což by mělo znamenat i vyšší komfort pro cestování a útlum hlučnosti oproti klasické závodní sportovní helmě čistě na okruh.

Skořepina je vyrobena ve dvou velikostech (XXS – M a velikost L až XXL) a je spíše pro hlavu oválného tvaru. Následuje EPS vrstva s rozdílnou hustotou a s kanálky pro rozvod vzduchu po celé hlavě, avšak zadní difuzér pro výstup vzduchu zde nenajdete. Celý vnitřek je vyjímatelný, samozřejmě pratelný a příjemný „na dotek“ obličeje. Dry-Lex textilie má povrchovou antibakteriální úpravu. Každopádně až si helmu budete zkoušet tak se nelekněte, jak těsně sedí a není zrovna komfortní. Krátká projížďka na pár desítek kilometrů a lehčí vymačkání vám pak ukáží, jak helma dokonale sedí. Tedy před zakoupením rozhodně vyzkoušet!

Helma AGV Skyline je vybavena ISV což není nic jiného než zkratka pro integrovanou sluneční clonu (Integrated sun visor). Zatmavení by mohlo být nepatrně tmavší ale většině řidičů bude postačovat – tedy za předpokladu že se nebudete dívat do středu slunce. Klasické západy/východy u horizontu ale filtruje dobře. Kromě většího zatmavení bychom uvítali i kdyby šla vnitřní clona nepatrně níže. Prostor kolem nosu je vybrán dostatečně a ovládání clony a levé straně je snadno ovladatelné i v rukavicích. Samotné hledí má povrchovou antifog i antiscratch úpravu.

Stejně tak jako klasické hledí GT2 které je taktéž s ochranou proti poškrábání a zamlžení. Bohužel zde není PinLock ani jeho příprava. Vyměnitelnost hledí je díky systému XQRS (Extra Quick Release System) otázkou doslova 10-20 vteřin podle šikovnosti.

Ventilace pracuje jak má a menší nedostatek jsme zaznamenali až při teplotách kolem 35°C a městském provozu v nízkých rychlostech. Ale jak jsme již psali na začátku – helma vychází z technologie užité v MotoGP a tam prostě 30 – 50 km/h nikdo moc nejezdí.

Od ventilace se odvíjí i hluk a ten je zde bohužel patrný už od cca 120 – 130 km/h. Přizpůsobení závodní helmy na cestování se tedy povedlo tak nějak na půl, ale pokud jezdíte se špunty v uších, žádný problém byste zaznamenat neměli. Čtyři hvězdičky z pěti v testech SHARPu znamenají také velmi dobrý výsledek. Za cenu kolem 7 000 Kč získáte téměř závodní helmu, ovšem s doplňky, které cestování na silnicích jednoznačně zpohodlňují.

Výrobce: AGV
Model: AGV Skyline, Agv Skyline Block a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: Carbonglass (skelná a uhlíková vlákna), EPC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

AGV Skyline

7.9

Výhled

9.0/10

Komfort

7.5/10

Hlučnost

6.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

7.5/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here