AGV Veloce S

0

Máme tady nástupce oblíbeného modelu AGV Veloce GT. Novinka AGV Veloce S nedoznala změn pouze záměnou písmenek ve jméně modelu, ale také a hlavně změn funkčních. Technologie přichází z prémiového modelu AGV Pista GP s drobnými vylepšeními, zejména v oblasti komfortu. AGV Veloce S tak ukazuje, že AGV umí vyrobit helmu, která nabídne to nejlepší z obou světů – závodního inženýrství a prémiového italského zpracování.

Skořepina helmy je vyrobena z kompozitu CAAF, což je kombinace uhlíkových (karbon), aramidových (kevlar) a skelných (laminát) vláken. Odtud také pochází název, který je pouze zkratkou: CArbon, Aramid, Fiberglass. Vzhledem k tomu že se bavíme o helmě, která má za sebou několikaletý vývoj, je velký důraz kladen i na bezpečnost. A v tomto případě jsou k dispozici 4 velikosti skořepiny, se 4 vrstvy EPS s rozdílnou hustotou. Takže už se vám nestane, že si sice koupíte menší velikost skořepiny, aby vám seděla na hlavě, ale vnitřní prostor je téměř totožný s větší velikostí.

Jakmile otevřete krabici, pochopíte, že v ruce nedržíte normální obyčejnou helmu koupenou v hypermarketu, ale opravdové (závodní) náčiní na silnici. Zpracování je opravdu na špičkové úrovni. Všechno lícuje a sedí tam kde má, vrchní vrstva laku je opravdu odolná a žádný „pomeranč“ se nekoná. Hloubka laku dodává pocitu, že i když s helmou někde ťuknete, měl by něco vydržet.

Po nasoukání do helmy si všimnete dvou věcí. Pokud máte delší vlasy, tak je to zejména místo v zadní horní části helmy. Pokud by tam pro vás bylo dostatek místa a helma neseděla jak má, AGV nabízí jakési polštářky/výplně na suchý zip, které se do daného prostoru umístí.

Druhé čeho si všimnete je panoramatický výhled. Neznáme helmu „na silnici“ která by v podobné a nižší cenové kategorii měla lepší výhled než AGV Veloce S. Je téměř nemožné zahlídnout ohraničení plexi, bez usilovného zkoušení a šilhání 🙂

Předchozí model Veloce GT se potýkal se zvýšenou hlučností a pro normální cestování vyšší rychlosti nebyl zrovna bez špuntů do uší dvakrát příjemný. Cestovat třeba 800 kilometrů na jeden zátah znamenalo bez špuntů lehký bolehlav (ale možná jsme jen rozmlsaní). Nicméně nový model Veloce S je na tom lépe. Výrobce se pochlubil, že dokázal srazit hlučnost o necelých 30%, což je asi pravda.

AGV Veloce S – seřazeno od nejnižší ceny

Hlučnost je v porovnání s modelem Veloce GT opravdu nižší, ale trochu jinak, než jsme si představovali. Když jedete tak slyšíte okolní zvuky jako třeba ševelení ventilů, řetězovky a svůj výfuk. Hluk okolních aut je potlačen ale tak nějak jej také slyšíte, respektive víte, že vedle vás něco jede. Jakmile zastavíte a chcete se zeptat na cestu, bez problému uslyšíte to, co říká chodec, aniž byste si museli sundávat helmu.

Hlučnost helmy se začíná projevovat od cca 100 km/h a čím rychleji jedete, čím více berete za plyn, tím se zvyšuje hlučnost. Přesto neslyšíte žádné pískání, hučení nebo skřípění a podobné zvuky. Prostě jen hluk. Jelikož to můžeme porovnat, podobnou hlučnost/tichost nabízí helma Schuberth C3 Pro v podobné cenové kategorii.

Ventilační systém IVS funguje na jedničku, stejně jako u předchozí generace Veloce GT. S otevřeným hledím se dá pohodlně jezdit do zhruba 80 km/h, pak jej doporučujeme zaklapnout (což při vyšší rychlosti stejně udělá vítr). Velkou výhodou je téměř nulové optické zkreslení díky optické třídě 1 (Optical Class 1) a povrchová úprava celého hledí s prvky nylonu. To má za následek údajnou nezničitelnost plexi, kterou jsme teda nevyzkoušeli 🙂

Bez debat je AGV Veloce S jednou z nejlepších helem s velmi slušným poměrem cena/výkon. Takže pokud hledáte kvalitní, špičkově zpracovanou a vybavenou skoro-závodní přilbu, nemusíte už dále vybírat.

Výrobce: AGV
Modely: AGV Veloce S, Veloce S Freccia, Veloce S Ranch, Veloce S Salom, Veloce S Predatore a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: kompozit CAAF (karbon, kevlar, skelná vlákna), EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XL

9.3

Kvalita zpracování

9.9/10

Ventilace

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

9.0/10

Výbava

9.0/10

Pros

  • Panoramatický výhled
  • Nízká váha (cca 1310 g)
  • Technologie z modelu Pista GP
  • Plexi RACE 2 (kompatibilní i s Race 3)
  • 4 velikosti skořepiny

Cons

  • Pro někoho s méně vlasy hodně místa v zadní horní části (lze řešit u AGV)

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku