AGV X3000

Když jsem začátkem roku sháněl na svou XS400 odpovídající oblečení, tak to byl docela porod. Dneska se téměř všechno dělá moderní, aerodynamické, vyštíhlené apod. A to včetně přileb. Už to vypadalo že snad budu jezdit v otevřené helmě, ale naštěstí jsem objevil AGV X3000. Což je přesně to, co jsem si představoval.

Moderní helma v retro designu, ale zároveň nic hipsterského. Takže v retro kabátku dostanete klasickou moderní bezpečnou helmu. Firma AGV je si moc dobře vědoma že roste poptávka po retro a vintage designech a tak jsem na svojí helmu i já čekal více než 3 týdny, protože AGV nestíhalo poptávku.

Helma vznikla na počest motocyklového závodníka Giacomo Agostiniho, který od roku 1965 začal závodit za italskou stáj výrobce motorek MV Agusta. Na motocyklech závodil do roku 1977 a za tuto dobu stihnul vyhrát neuvěřitelných 122 závodů a získal 15x titul mistra světa. A když se podíváte na dobové fotografie, zjistíte že helma co držíte v ruce, je „přesně ta samá“ jako na fotografiích.

Skořepina je vyrobena z kompozitu ACF (Advanced Composite Fiber), stejně jako je dnešní produkce moderních přileb. Vrstva EPS je dostatečně široká a po vyndání výstelky jsou vidět vzduchové kanálky napříč helmou.

Ačkoliv to vypadá že helma nemá ventilační systém, tak opak je pravdou. Ventilace je ukryta v hledí, kde je plastový díl, který je třeba odejmout. Zároveň díky retro vzhledu nečekejte pět ventilačních vstupů a X výstupů, tady musí stačit jeden. No a na běžný ježdění opravdu stačí. Jakmile zpomalíte nebo začne být opravdu horko, tak bude teplo i vám.

Hledí nabízí AGV několik, můžete si vybrat od klasického s překrývající hranou, vypouklé stejně jako v 60. letech, kouřové a další. Stejně tak si můžete vybrat rozdílnou velikost lícních vycpávek, které se nacvakávají na cvočky. Hledí jde ovládat poměrně ztuha. Je lepší jej uchytit na levé straně, kde má i cvoček pro udržení polohy hledí na místě.

Co se pohodlnosti týče, tak nákrčník je vyroben z kůže a nejde sundat. Nicméně zbytek výstelky je bez problému vyndavatelný a pratelný. Mikroplyšový interiér je jemný tak nějak normálně. Co mě hodně překvapilo tak je tichost uvnitř helmy. Není to samozřejmě jako v integrálce, ale čekal jsem to mnohem mnohem horší.

AGV X3000 je sice trošku dražší, ale na druhou stranu nabízí novou techniku ve starém designu. A myslím že zrovna připlatit si za bezpečí a komfort se určitě vyplatí.

Výrobce: AGV
Model: AGV X3000, X3000 Legends 1947, X3000 Super
Typ: integrální retro/vintage přilba
Materiál: kompozit ACF, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

7.9

Výhled

9.0/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

7.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

6.0/10

Cena

7.5/10

Klady

  • Retro vzhled
  • Bezpečnost

Zápory

  • Jeden ventilační vstup
  • Vyšší hlučnost

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here