Airoh Miró

Pokud hledáte vyklápěcí přilbu a nechcete utrácet hodně peněz, je tady Airoh Miro. Nicméně za cenu kolem 3 000 Kč, nemůžete čekat extrémní kvalitu ani u takovéto světové značky. Pokud jste absolutní začátečníci na nějaké malé motorce, nejspíše dost věcí přehlédnete nebo nad nimi přimhouříte oči. Pokud však jezdíte na velké motorce, nebo jezdíte často – bude lepší zvolit jinou helmu.

Airoh Miró (občas s přívlastkem XRP) je vyrobena z termoplastu a koncové provedení je v lesklém laku. Na omak helma působí celkem solidně a je kvalitně zpracována (v rámci své ceny), nicméně funkcionalita helmy tak dobrá není.

Tím nejhorším na celé helmě je hlučnost. Ta se začíná projevovat zhruba od 60 km/h a s narůstající rychlostí narůstá i samotná hlučnost. Pokud používáte Bluetooth komunikátor, můžete počítat s tím, že v rychlostech 80 – 90 km/h pravděpodobně už protější stranu neuslyšíte, nebo velmi špatně. Jestli se chystáte jezdit větší rychlostí než je 50 km/h a pojedete delší trasu, raději si připravte špunty do uší, protože to bude opravdu náročné.

V dálniční rychlosti do helmy vniká hluk jak z přední části, tak i z bočních mezer výklopného systému. Hlučnost je tak velká že se sotva uslyšíte sami. Hledí sice relativně dobře těsní za deště, ale kolem funkce „anti-fog“ šlo nejspíše obloukem. Jakmile se ochladí a uvnitř začnete více dýchat, během pár vteřin dojde k zamlžení hledí a nastane tak téměř nulová viditelnost. Ventilace funguje pak až při rychlosti kolem 100 km/h, což se vzhledem k hluku nedá moc vydržet. Nejlepší anti-fog je otevřít hledí naplno, chviličku přetrpět studený vzduch vháněný do očí a zase zavřít. Občas je také nutné šroubky kolem hledí dotáhnout, protože se postupem času lehce uvolňují.

Otevření spodní části za jízdy chce hodně cviku, ačkoliv by mělo stačit „zmáčknout“ spodní tlačítko. Lepší se to naučit když člověk stojí, než se snažit zjistit grip v průběhu jízdy. Tak snadno to prostě nejde a motorkářky budou muset vynaložit dost síly. Spodní deflektor proti větru moc nefunguje a do helmy vniká pořád hodně vzduchu, který se točí v oblasti nosu a očí.

Airoh Miró je tedy helma vhodná nejspíše pro někoho kdo jezdí minimálně, pomalu a jen za hezkého počasí. Třeba do města, na nákupy do obchodu na skútru apod. Ostatní piloti by se měli poohlédnout jinde.

Výrobce: Airoh
Model: Airoh Miró, Miro XRP a další…
Typ: vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: termoplast, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

5.5

Výhled

7.0/10

Komfort

4.0/10

Hlučnost

3.0/10

Ventilace

4.0/10

Kvalita zpracování

7.0/10

Výbava

5.5/10

Cena

8.0/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here