Airoh Movement Shot

V cenové kategorii kolem 5 000 Kč se nachází několik světových výrobců motocyklových přileb. Ještě pár let zpět byla tato částka spíše pro helmy nižší třídy. Ale dnes je možné díky rychlosti vývoje technologie a čím dál většímu tlaku na cenu ze strany zákazníků, získat kvalitní helmu doslova za „pár korun“. A to je přesně i případ motocyklové helmy Airoh Movement Shot.

První co nás překvapilo po otevření krabice, byl přiložený bradový deflektor a pinlock antifog hledí. Nikde o tom nebyla zmínka, takže to bylo takové příjemné překvapení 🙂 Co nás překvapilo podruhé, bylo jak helma perfektně sedí na hlavě (měli jsme velikost L). Bočnice z počátku lehce mačkali do tváří ale po chvíli už bylo vše v pořádku. Chvilku s helmou „blbneme“ v obýváku a rozhodujeme se kam pojedeme testovat. Okresky jsou jasnou volbou, ale potřebujeme i trošku vyšší rychlost. Volba padla na Slapy.

Promotáváme se městem a pražský okruh je prvním místem k testu helmy v rychlosti blízko dálničnímu limitu. Helma je opravdu tichá a dokážeme si představit i hovor prostřednictvím bluetooth nebo interkomu. To se v této cenové kategorii a hlavně při zaměření helmy moc často neděje. Dalším významným prvkem je hmotnost. Papírových 1 450 gramů se sice nezdá jako nějaká extra nízká váha, ale helma působí ve skutečnosti mnohem menší váhou.

Cesta ubíhá rychle a jelikož je lehce po poledni tak protější sluníčko svítí opravdu intenzivně. Dvěma prsty stahuju integrovanou sluneční clonu a je po problému. Jsme tady, začíná kopec a několik zatáček nahoru – a tím i naše „testování“. Ačkoliv nejsou rychlosti nikterak závratné, je vidět, respektive cítit že byla helma vyvíjena v aerodynamickém tunelu. Anti-scratch povrch na hledí je přesně to co u helmy chcete, ale pokud jste se s tím ještě nesetkali tak to nevíte. Není nic horšího než poškrábané plexi (ať už když si ho chcete inteligentně umýt houbičkou, nebo vám helma spadne na silnici). Naštěstí tuhle technologie aplikuje už spousta výrobců i v nižších modelových řadách. Abychom nezapomněli, helma je samozřejmě vybavena systémem PinLock, takže si můžete připočíst další plus.

Vracíme se zpět a bereme trochu za plyn. Rychlost se pohybuje nad 200 km/h a helma Airoh Movement opět překvapuje svojí tichostí – asi takovou jako byste hledali u přileb v cenové výši 7 000 – 9 000 Kč. Ventilační systém funguje na výbornou a hlava je stále v příjemném prostředí. Interiér je jak jinak antibakteriální a vyjímatelný a pratelný. Celkovým zpracováním vytváří helma dojem opravdu vysoké kvality. A ačkoliv jsme nemohli vyzkoušet antifog kterým helma taktéž disponuje nebo pevnost termoplastové skořepiny (naštěstí), jsme si jisti že společnost Airoh udělala vše co mohla pro ten nejlepší výsledek.

Helmu bychom doporučili většině motorkářů, kteří se rádi svezou rychle a nepotřebují vymoženosti jako integrovaný bluetooth komunikátor apod. Helma plní účel doslova na jedničku je jakýmsi vstupem do vyšší třídy. Začínajícím a pokročilým motorkářům bude určitě stačit. Navíc je Airoh Movement Shot k dostání v zhruba 10 barevných kombinacích. Takže i ten největší a nejnáročnější pilot si určitě vybere.

Výrobce: Airoh
Model: Movement Shot
Typ: Integrální přilba
Zapínání: Rychlospojka
Materiál: Termoplast
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Recenze prilby Airoh Movement Shot Recenze helmy Airoh Movement Shot Airoh Movement Flowers Recenze Airoh Movement Shot Airoh Movement Shot recenze helmy

Airoh Movement Shot

9.1

Výhled

9.4/10

Komfort

9.8/10

Hlučnost

8.6/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.7/10

Cena

9.5/10

Klady

 • Odhlučnění
 • PinLock
 • Antifog
 • Antiscratch
 • Integrovaná sluneční clona

4 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  9

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  9.5

  Ventilace

  8.5

  Kvalita zpracování

  2

  Výbava

  8

  Cena

  9.5

  Helmu mám rok. Sedí perfektně, působí dojmem že je lehčí než papírově, a je i dost tichá. Ale: při dešti mi do ní párkrát “káplo”, i když má bradový deflektor tak spodkem dost táhne takž je spíš jen na léto, a největší mínus- kvalita mechanismu zavírání plexi-po roce používání plexi div neplandá samo od sebe. Znovu už bych ji určitě nekoupil.

 2. Výhled

  10

  Komfort

  9

  Hlučnost

  5

  Ventilace

  9

  Kvalita zpracování

  9

  Výbava

  9

  Cena

  10

  Helmu jsem zakoupil po odzkoušení velikosti na prodejně. Seděla luxusně, tak to byla jasná volba. Po prvním vyjetí z garáže mě helma totálně zklamala ohledně hlučnosti. Od 50km/h je v helmě dost velký hluk, na delší vyjížďky nepříjemné. Po vzhledové stránce pěkná helma, Airodynamika helmy parádní. Bude to na jízdu se špunty. Recenze sedí.

 3. Výhled

  10

  Komfort

  10

  Hlučnost

  4

  Ventilace

  9.8

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  10

  Cena

  10

  Souhlasím s recenzí, mám tuhle helmu je super pěkně sedí dobře větraná , ale musím souhlasit i s tím, že je při vyšší rychlosti hlučná to jediné bych viděl jako nedostatek takže opravdu špunty do uší 🙂 🙁

 4. Výhled

  9

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  5

  Ventilace

  8.5

  Kvalita zpracování

  8

  Výbava

  9

  Cena

  9

  Helmu vozím od 4/16 a s recenzí vesměs souhlasím. Výjimkou je ta tichost/hlučnost. Útlum hluku bych nevyzdvihoval – zas tak tichá není. V tom mě lehce zklamala. Ostatně, i v jiných testech ztratila body kvůli rel. vyšší hlučnosti.

  Pokud se mě ale zeptáte, zda bych si ji koupil opět, říkám ano. Na delší vyjížďky vyšší rychlostí si prostě beru špunty do uší.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here