Airoh ST 701

1

Před pár lety představil Airoh model sportovně cestovní helmy Airoh ST 701 a těch pár let ji také jezdím. Celkem mám v této helmě najeto přes 11 000 kilometrů a nějak mě nenapadá, co bych o ní mohl říct špatného.

Co se vás jako první překvapí, když vezmete helmu do ruky tak je její váha. Skořepina vyrobená z karbonu a kevlaru (HPC – High performance composite) je opravdu hodně lehká. Výrobce uvádí váhu kolem 1 250 gramů a nemám důvod tomu nevěřit. Navíc když zjistíte, že je helma vybavena integrovanou sluneční clonou tak pochopíte proč se řadí mezi špičku v takto vybavených helmách.

Nevím jestli má smysl se rozepisovat o pohodlnosti interiéru, protože stejně nejvíce záleží na tom jak vám helma sedí. Každopádně užitý materiál působí jako mikroplyš a je i po těch 11 tisících kilometrech stále jako novej. Peru ho cca jednou za sezónu ale je fakt že se moc nepotím a ani pleť se mi nijak extrémně nemastí. Helma je vybavena povrchovou úpravou SANITIZED což znamená, že je hypoalergenní, odvádí pot a všechny tyhle hygienické náležitosti má v sobě. Evidentně to funguje dobře, protože jsem se o to nikdy nemusel starat. Vnitřní tvrzeným polystyrén pod výstelkou má 4 vrstvy hustoty – takže by při nárazu měl rozprostřít ránu do většího pole. Naštěstí jsem to nikdy nevyzkoušel a doufám, že nevyzkouším.

Integrovaná sluneční clona funguje bez jakéhokoliv problému a výřez pro nos je jemně zaoblený. Sklápění je v oblasti kloubu hledí a pohodlně lze ovládat i v rukavicích. Samotné hledí přilby je tvarované tak že nedochází k žádnému zkreslení a nabízí velmi široký výhled. Prostě sportovní helma se vším všudy.

Antifog je tady řešen PinLock fólii v balení a když hrozí případné zamlžení helmy (tak jeden případ ze sta), stačí otevřít bradovou ventilaci. Ta teda funguje dost dobře a zajímavě, protože nabízí dvě polohy. Rovnou říkám že nejsem zrovna příznivcem sliderů na ventilaci, ale tady tak nějak fungují jak mají a při ovládání přes rukavice prsty nesklouzávají.

Airoh ST 701 – seřazeno od nejnižší ceny

Bradová ventilace má jednu polohu směrem nahoru, kdy otevře ventilační vstupy pouze pro hledí a stačí pár vteřin proudění vzduchu a je zase azuro. Ideální pro jízdu v chladném počasí. A následuje druhá poloha, která vzduch pustí do oblasti obličeje. Nestalo se mi že bych potřeboval více vzduchu nebo rychleji v helmě než bylo nutné. Další výhodou je že lze nastavit i průtok vzduchu v zadním extraktoru (lze otevřít a zavřít). Prostě u téhle helmy někdo přemýšlel a ventilace je opravdu efektivní.

Hlučnost moc porovnat nedokážu, ale rozhodně je tišší než předchozí HJC která stála podobně. Za ty peníze (koupil jsem v Německu za cca 10 000 Kč) v akci a dle mě jeden z nejlepších nákupů vůbec.

Výrobce: Airoh
Model: Airoh ST 701, ST 701 Slash, ST 701 Way, ST-701 Safety Full Carbon, ST701 Color a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: HPC (High performance composite), EPC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Airoh ST 701

9.2

Výhled

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.8/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Pros

  • HPC kompozit
  • Integrovaná sluneční clona
  • Safety systém vytržení lícnic

1 recenze

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku