Arai Freeway Classic

Hledáte jednu z nejlepších otevřených přileb na trhu? Pak je tady pro vás Arai Freeway Classic. V cenové kategorii nad 10 000 Kč už nikdo ani neočekává horší materiál než laminát nebo kompozit, jako je tomu v tomto případě. „Araika“ tak svojí kompozitovou skořepinou rozhodně nedělá ostudu a technologie FCLC (Fibre Complex Laminate Construction), kterou je tato helma vybavena pomůže zejména v případě nehody. Náraz je na rozdíl od klasické polykarbonátové skořepiny rozprostřen po téměř celém obvodu helmy. Díky tomu nedochází k „soustředěnému“ rázu do jednoho bodu helmy a možnému poškození hlavy.

Částečně vyjímatelný a hlavně pratelný interiér přilby přijde vhod zejména při dlouhých projížďkách v letních dnech sezóny. Ne že by bylo třeba prát interiér po každé vyjížďce, ale jednou nebo dvakrát za sezónu to rozhodně nevadí (samozřejmě záleží podle vámi najetých kilometrů).

Uzavírání je zde na klasické DD kroužky, ale trochu jsme s ním zápasili. V rukavicích a díky tenčímu řemínku to dalo chviličku zabrat. Jakmile se ale naučíte ten správný „grif“ tak je po problému. Nám to trvalo zhruba 20 sundání a nandání helmy.

Co se zpracování týká, u předního výrobce motocyklových helem nelze čekat nic špatného a platí to i tady. Vnitřek helmy je skutečně velmi pohodlný a v případě že by vám tak úplně nepasoval na hlavu, jsou k dispozici tři velikosti interiéru. Nová modelová řada Arai Freeway Classic tak navazuje na svojí původní řadu Freeway 2, která se prodává na trhu již více než 4 roky a patří mezi to nejlepší co lze z otevřených přileb získat. Úplně nevíme, jak dlouho bude verze Freeway 2 ještě na trhu, ale chybu neuděláte ani s jednou variantou.

Na silnici se přilba chová jako většina otevřených přileb. Jen pokud zvolíte správnou velikost interiéru, odmění vás téměř bezhlučností do předpisových 130 km/h a hlavně dokonalým komfortem, kde se bude vaše hlava cítit doslova jako v bavlnce. Navíc pokud používáte brýle na motorku, tak je zadní část helmy přizpůsobena proti klouzání přezky. Takže pokud si potrpíte na vysoký komfort a kvalitu zpracování, nemůžete koupí udělat chybu. Další plusem je design, kdy vzniklo několik barevných variant a kombinací lesklá/bílá, které můžete sladit k vašemu outfitu nebo motocyklu. A je opravdu jedno jestli je to skútr, chopper a nebo stylový cafe racer.

Výrobce: Arai
Modely: Freeway Classic Bandage, Freeway Classic Ride, Freeway Classic Cafe Racer, Freeway Classic Union Flat, Freeway Classic Comet, Freeway Classic Art, Freeway Classic
Typ: otevřená přilba
Materiál: kompozit FCLC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

arai-freeway-classic-recenze recenze-arai-freeway-classic-union-flat recenze-prilby-arai-freeway-classic recenze-helmy-arai-freeway-classic

Arai Freeway Classic

9.2

Výhled

9.5/10

Komfort

9.9/10

Hlučnost

9.0/10

Ventilace

8.8/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • 3 velikosti interiéru
  • Vybrání v zadní části pro brýle
  • Kompozit
  • Komfort

Zápory

  • Zapínání potřebuje grif

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here