Bell Bullitt

Šedesátá léta minulého století a náročných motocyklových závodů dala vzniknout některým legendám i na poli doplňků na motorku. Předně vznikla americká značka Bell, která uvedla na trh svůj model Bell Star, dle kterého se inspirovala spousta výrobců přileb a který se prodává dodnes a řadí se mezi nadprůměr.

Podobným směrem jde také model Bell Bullitt, který je jakousi poctou starému motorismu s využitím nových technologií. Takže dnes máme na trhu vynikající helmu vyrobenou z kompozitu uhlíkových a aramidových vláken, ale zároveň ve stylu retro a inspirovanou klasikou modelem Bell Star.

Je jedno jestli sedáte na chopper, cafe-racer nebo třeba malou Vespu, protože s helmou Bell Bullitt budete automaticky považováni za člověka s vytříbeným vkusem. Takže co vám může Bell Bullitt nabídnout?

Předně je to opravdu neokoukaný a zároveň klasický retro design, který spolu s barevným lakováním dokáže budit pořádnou pozornost. A vzhledem k tomu že je k dispozici slušný dostatek grafických zpracování, tak si určitě vyberete. Zejména pokud máte kulatější tvar hlavy, na které helma sedí opravdu perfektně.

Po kompozitové skořepině následuje vrstva EPS s rozdílnou hustotou pro lepší rozprostření nárazu při pádu. Jelikož jde vždy o bezpečnost na prvním místě a také o správné „napasování“ na hlavě, tak výrobci přichází s více velikostmi skořepiny. V tomto případě jsou velikosti tři: SM (pro modely XS až SM), MD (pro velikost MD až LG) a velikost LG (pro XL až 2XL).

Bell Bullitt – seřazeno od nejnižší ceny

Interiér helmy je samozřejmě vyjímatelný a pratelný. Navíc je vyřezáván pomocí laseru do 3D tvaru pro perfektní rozložení na tváři. Díky čemuž jemný mikroplyš je na tváři opravdu příjemný a nikde netlačí.

Celkové zpracování helmy je opravdu nadprůměrné, ale samozřejmě nejsou zde jenom plusy. Jedním z mínusů je bohužel hlučnost uvnitř helmy. Ačkoliv nám helma seděla opravdu skvěle, tak vznikající aerodynamický hluk v dálničních rychlostech kazil celkový požitek z jízdy. Sklopené hledí je při jízdě vyšší rychlostí zkrátka nutnost ale i tak té hlučnosti moc nepomůže.

Pokud máte rádi design a styl, rozhodně můžeme Bell Bullit doporučit. Ale počítejte s tím že je trošku hlučnější a jak se říká v módní branži „pro krásu se musí trpět“. Nicméně doporučujeme helmu alespoň vyzkoušet a dle hlučnosti se rozhodnout – každý má hlavu jinak tvarovanou a třeba nebudete mít problém (a my jsme moc nároční).

Výrobce: Bell
Modely: Bell Bullitt, Bullit Carbon, Bullit Matte, Bullitt RSD Viva, Bullitt Triple Threat, Bullitt solid a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: kompozit uhlíkových a aramidových vláken, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

8.1

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

8.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

6.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.0/10

Klady

  • Kvalita zpracování
  • Retro styl
  • Kompozitová skořepina

Zápory

  • Vysoká hlučnost
  • Ventilace

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here