Bell Custom 500

Americká klasika, která se prodává snad od 60. let minulého století. Otevřená helma Bell Custom 500 se v průběhu let vypracovala na jednu z nejstylovějších a nejpropracovanějších přileb dnešního motocyklového průmyslu. Tedy „nejpropracovanější“, protože co chcete zdokonalovat na výrobku, který vývojem prochází již desítky let?

Jestli si vybíráte helmu na chopper nebo cruiser (a nejlépe samozřejmě H-D, abyste byli správně styloví) měla by být Bell Custom 500 ve vašem hledáčku na prvním místě. A to nejen díky stejné historii (Amerika) ale také díky velmi slušnému výběru designů a v neposlední řadě také bezpečnosti.

Skořepina helmy je vyrobena z kompozitu uhlíkových (karbon) a aramidových (kevlar) vláken. Navíc je aktuálně k dostání v 5 velikostech:

  • 1: XS až SM velikost helmy
  • 2: M velikost
  • 3: L velikost
  • 4: XL velikost
  • 5: 2XL velikost

Což znamená, že díky inovativnímu přístupu k výrobě a navrženému tvaru, nebude helma vypadat nepoměrně vůči vašemu tělu. Menší tělo a helma jako balón? Tak přesně to už je minulostí. Celkově se design povedl a patrné je zejména „povytažení“ spodní části směrem do tváře. Jednoduše helma není zarovnána s ušima a hlava v tom nepůsobí jako vajíčko.

Bell Custom 500 – seřazeno od nejnižší ceny

Interiér helmy je příjemný na dotek a v letních dnech je perforovaná kůže na krajích lícnic příjemně chladivá. Vnitřní prošití nikterak neškrábe a kromě toho že vypadá pěkně, drží i tvar celého vnitřku po sundání helmy. EPS vrstva skrytá pod ním má rozdílnou hustotu (stejně jako používají sportovně-cestovní integrální přilby) a v případě pádu tak rozprostře náraz do větší oblasti. Co se týká brýlí tak s dioptrickými problém moc není, pokud mají tenké nožičky. Sluneční s oblíbenými plastovými a tlustými nožičkami sem určitě nedáte. Na druhou stranu, můžete si přikoupit štít za cca 1200 – 1500 Kč, který přicvaknete na 5 patentek. Máme otestováno, že i rychlejší přesuny cca 150 – 160 km/h zvládá štít bez problémů.

Uzavírání je klasicky přes D-kroužky (nerezové) s řemínkem s koženým polstrováním. Nic víc než tuhle helmu nepotřebujete. Stačí si vybrat z cca 15 designů, sednout na stroj a vyrazit na silnici. Jestli stylovou helmu na chopper (a zvlášť HDčko), tak jedině tuhle!

Výrobce: Bell
Model: Bell 500 Custom, 500 Custom Flake, 500 Custom Carbon RSD Bomb, 500 Custom Airtrix Heritage, 500 Custom Carbon Ace Cafe, 500 Custom SE RSD 74 Jet, 500 Custom Carbon Jet a další…
Typ: otevřená přilba
Materiál: kompozit (uhlíková a aramidová vlákna), EPC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Bell 500 Custom

8.3

Výhled

9.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.0/10

Klady

  • Styl
  • Tradice firmy
  • Kvalita zpracování

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here