Bell Qualifier

0

Helma Bell Qualifier je tady s námi zhruba od sezóny 2013 a mezitím prošla několikrát modernizací. Ve stávající podobě (a za cenu kolem 4 000 Kč) nabízí nejen velmi podařený design, ale také velmi slušné vlastnosti. V zásadě by se dalo říci, že jak dobře helma vypadá, tak dobře i funguje.

Polykarbonátová skořepina má mírně protáhlejší a agresivnější tvar, uzpůsobený spíše pro jízdu na sportovních motocyklech za hledím. Nicméně aerodynamika funguje dost podobně na jakémkoliv typu motorky a tak je stabilita ve vyšších rychlostech zajištěna i na velkém enduru.

Velikosti skořepiny jsou 3, konkrétně SM (pro velikosti XS – SM), velikost MD (pro M – L) a velikost LG (pro XL – 3XL). Při srovnání s ostatní konkurencí, jsou velikosti helmy klasické a pokud vám sedí normální „Lko“, na 99% bude sedět daná velikost i tady.

Hledí přilby je zde opravdu široce vykrojené a nabízí velmi dobrý výhled do stran. Dost se nám líbil ventilační systém, díky kterému se nám nepodařilo plexi jakkoliv zamlžit. A to ani při ranních 8°C na teploměru a sychravém počasí. Společnost Bell této anti-fog úpravě říká NutraFog II a společně s ochranou proti zamlžení je zde i ochrana proti poškrábání a proti UV paprskům. Je to alespoň jakási drobná útěcha za to, že zde není ani příprava pro PinLock systém. Výměna hledí, třeba kvůli tmavšímu (helma nemá integrovanou sluneční clonu) je pomocí systému ClickRelease otázkou doslova 15 vteřin – jednoduché „cvak, cvak“ a je to.

Tvarované lícnice a panely uvnitř helmy jsou příjemné a i při delší jízdě neškrábou či extrémně netlačí. Velkou výhodou je dodávaný límec, který odhluční aerodynamický hluk od uší řidiče. Což se vzhledem k připraveným kapsám pro sluchátko komunikátoru může hodit. Nicméně funguje to tak na půl.

Ventilační systém funguje dobře jak v letních 30°C, tak i při chladnějších dnech kdy se teploty pohybují kolem 10°C. Nicméně „menším“ problémem je zde hlučnost od zadních extraktorů vzduchu, které jsou při vyšších rychlostech nad dálničním limitem opravdu hlučné (nejspíše díky otevřenějšímu úhlu). Hluk začíná pronikat již od 60 km/h, nicméně pomůže třeba mírné zaslepení klasickou PVC izolačkou z vnitřní části helmy. V porovnání s konkurencí na trhu je však helma průměrně hlučná.

Takže jestli hledáte opravdu pěknou (zejména v černé barvě), stylovou a funkční helmu za rozumné peníze, určitě byste měli Bell Qualifier zvážit.

Výrobce: Bell
Modely: Bell Qualifier, Qualifier DLX, Qualifier CAM, Qualifier Momentum, Qualifier Isle Of Mann a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XL, 2XL, 3XL

8.2

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

9.0/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

6.5/10

Výbava

7.5/10

Cena

8.5/10

Pros

  • Široké hledí
  • Ventilace
  • Design

Cons

  • Hlučnost při vyšší rychlosti
  • Nemá přípravu PinLock

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku