Biltwell Gringo

0

Koupil jsem si tuhle stylovou helmu asi rok zpátky s tím, že ji budu používat jen tak okrajově na srazy a couračky po městě. Faktem ale je, že ji používám víc než svojí vyklápěčku. Biltwell Gringo patří sice mezi základní helmy, takže nečekejte žádnou extra výbavu jako integrovanou sluneční clonu, přípravu na hands-free, ba ani promakanou ventilaci. Ale za svoji cenu kolem 5 000 Kč je dobrou volbou s poměrem cena/výkon, pokud nechcete kupovat Bell Bullit, která prostě stojí jednou tolik.

Helma je vyrobena z ABS plastu a dle všeho je nejspíše dělána v Singapuru, což nejspíš nevadí, protože dneska se stejně ve východních zemích dělá skoro všechno. Certifikaci má helma DOT, což je americký standard, ale evropskou (přísnější) ECE nezískala. Tady pozor, protože většina evropských zemích vyžaduje homologaci ECE! I tak si ale tuhle nepořídíte na to „lítat kudlu“ po okreskách, nebo já bych to ani moc nedělal. Zpracování laku je na špičkové úrovni a to zejména proto, že je vrchní lak dělaný ručně.

Vnitřní lícnice jsou tvarově základní a jsou v oblasti tváří vyrobeny z BioFoam pěny, zase s ruční prací (tentokrát prošitím). Tkanina interiéru je Lycra a pohodlnost je řekl bych lehce nadprůměrná. Teplo a pot odvádí z tváře celkem obstojně a ve městě s pronikajícím vzduchem příjemně na tváři chladí.

Ventilace na této helmě neexistuje. Jako vážně. Ventilační vstupy ani výstupy tu nejsou žádné. Takže jediné čím dostanete do helmy vzduch, je čelní hledí nebo spodní vstup do helmy kolem krku. Dost jsem se chybějící ventilace bál, ale mohu říct, že kromě opravdu velkých veder a stání v kolonách žádné problémy nepociťuji. Při teplotách 40 – 130 km/h helma chladí dostatečně. Jenom si dobře rozmyslete, v jaké konfiguraci pořídíte.

Můžete si vybrat buď klasické hledí (verze S, čímž lehce ztratí přilba na retro stylu), motocyklové brýle – které doporučuji, anebo hledí s retro bublinou. Ono spíše než můžete je to, že musíte, protože jinak vám přijde jenom samotná helma.

Vlivem chybějící ventilace a nutnosti větrat „přes hledí“ je i vysoká hlučnost helmy při otevření, takže nějakých 150 km/h se s tím dá jet opravdu jenom chviličku. Ostatně dálniční rychlosti bych s touto helmou moc nedoporučoval, moc tichá prostě není. Město a okresky super, ale dálnice jen nouzově.

I tak je helma dobrou kombinací stylu, ochrany a ceny. Takže pokud hledáte přilbu na chopper nebo cafe-racer, je tohle možnost.

Výrobce: Biltwell
Model: Biltwell Gringo, Gringo S, Gringo Gloss Vintage, Gringo S Flat, Gringo S Blood, Gringo S LE Spectrum Wine, Gringo Gloss Hazard, Gringo S Checker, Gringo LE Tracker  a další…
Typ: integrální retro přilba
Materiál: ABS, EPS
Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL

6.7

Výhled

9.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

5.5/10

Ventilace

5.0/10

Kvalita zpracování

8.0/10

Výbava

3.0/10

Cena

7.5/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku