Caberg Duke II

0

Oblíbili jste si vyklápěcí helmu Caberg Duke? Pak tady máme nástupce řady Caberg Duke II. A stejně jako u předchozího modelu se můžete těšit na 5* hodnocení nezávislé testovací laboratoře SHARP, komfortní interiér a jako vždy, kvalitní zpracování.

Skořepina je stejně jako u minulé varianty vyrobena z polykarbonátu, respektive z ABS kompozitu. Ačkoliv spousta lidí preferuje kevlar, karbon nebo sklolaminát, je potřeba si uvědomit že se pohybujeme v cenové kategorii do 5 000 Kč. Navíc polykarbonát je lehký, levný a dostatečně odolný – což dokazuje i získaných 5* SHARP a nízká hmotnost 1 550 gramů při velikosti M. Což je na vyklápěcí helmu opravdu dobrý výsledek.


Caberg DUKE II lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Hnedka pod skořepinou najdete dvě vrstvy EPS polyesteru pro lepší „rozvedení“ kinetické energie při pádu. Podšívku lze samozřejmě celou vyndat pro snazší vyčištění.

Interiér působí oproti minulému modelu lehce stísněně a polstrování je nepatrně tužší. Ne že by to něčemu vadilo, ale před zakoupením doporučujeme vyzkoušet jak sedí. Pokud se otlaky dají vydržet a necítíte se jako v lisu na ovoce, vybrali jste správně. Pokud je vám helma malá a tlačí tak nepříjemně že musíte přivírat oči, vezměte si o číslo větší velikost.

Bradová část je snadno ovladatelná pomocí tlačítka, které stačí stisknout a předek jde nahoru. Caberg Duke II je homologována jako zavřená i otevřená. Jakmile ji vyklopíte nahoru, máte k dispozici zámek pro uzamknutí její pozice v horní části. Bradová část zůstane v čelové horní části a nepřeklápí se dozadu jako jsme zvyklí u posledních modelů LS2, Shark nebo Scorpion. Ničemu extrémnímu to nevadí (snad je jen větší nápor vzduchu) a je to spíše estetický prvek.

Rozhodně doporučujeme zámek bradové části používat jak v otevřené tak zavřené pozici. Právě proto získal Caberg Duke II hodnocení 5*, protože odolal 32 testů z 90 % aby se přilba neotevřela. Původní model to zvládl z 87 %.

Integrovaná sluneční clona má ovládání v oblasti ucha. Páčka je dostatečně vystouplá i pro ovládání v silnějších rukavicích. S čím jsme trochu bojovali je při chladnější teplotě zamlžování clony. Otázka odmlžení je sice za pár minut vyřešena, ale nepříjemné to je. Na druhou stranu nás nenapadá přilba, které by se sluneční clona nezamlžovala. Takže to ani není mínus.

Ventilační vstupy jsou v bradové části a na hlavě. Ovládání je možné i v „zimních“ rukavicích a díky systému chodbiček v EPS vrstvě pod podšívkou je hlava chlazena dostatečně. V chladných teplotách kolem 5°C však ani ventilace nestačí a hledí přilby se začíná mlžit. Někteří prodejci dodávají v balení folii Pinlock, která většinu problémů i při těchto extrémních teplotách vyřeší. Jenom si to ale musíte pohlídat a raději u prodejce ověřit. Jinak počítejte s částkou kolem 900 Kč za dokoupení fólie.

Jediným možným problémem který nás napadá je pro někoho málo prostoru v bradové části. Ale týká se to spíše lidí s vystrčenější čelistí. Ale to je problém skoro všech vyklápěcích přileb. Druhou chybou ne-chybou je pouze jedna velikost skořepiny. V případě velikost XL to ničemu nevadí, ale pokud si kupujete XS, může na vás helma vypadat robustně.

Můžeme bez problémů prohlásit že Caberg Duke 2 nabízí v dané cenové kategorii spoustu zábavy za skvělou cenu. Když přehlédnete pár drobností a pár si jich ohlídáte, koupíte za tuto cenu skvělou a bezpečnou vyklápěcí přilbu.

Výrobce: Caberg
Model: Caberg Duke II, Duke 2, Duke II Superlegend, Duke II Flip-Up, Duke II Smart, Duke II Yama, Duke II Kito, Duke II Impact a další…
Typ: výklopná přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

8.5

Výhled

9.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Pros

  • Bezpečnost 5* SHARP
  • Cena
  • PinLock

Cons

  • Jedna velikost skořepiny
  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku