Caberg Duke

Caberg Duke patří mezi oblíbené vyklápěcí integrální helmy. Důvodem je kvalitní zpracování, relativně nízká váha (jedna z nejnižších ve své kategorii) a bezpečnost.

Nezávislá testovací laboratoř SHARP totiž udělila helma Caberg Duke plný počet hvězdiček – pět z pěti. Kde je impakt v případě nehody na hlavu minimální až neznatelný. Možná si říkáte proč je helma vyrobena z polykarbonátu, když by byla lepší z kompozitu. To je spíše otázka na výrobce, ale předsudek že polykarbonát je automaticky o třídu horší než kompozit je stále rozšířený a rozhodně neplatí vždy. Většina přileb ve střední cenové kategorii je vyrobena z polykarbonátu a svojí bezpečností často převyšují kompozitové skořepiny (ale také polykarbonátové). Jednoduše není polykarbonát jako polykarbonát. Uvnitř najdeme polystyren dvojité hustoty pro lepší rozložení nárazu při pádu a kompletně vyjímatelné a pratelné polstrování.

Helma při nasazení na hlavu o něco více těsnější, přijde nám že Caberg Duke je o něco více těsnější než helmy jiného výrobce stejné velikosti (L). Rozhodně tak doporučujeme vyzkoušet helmu při koupi, protože velikost na kterou jste zvyklí klidně nemusí sedět. Samotný interiér je spíše pro kulatější hlavu a na dotek je jemný a nikterak nedráždí tváře ani při stokilometrových cestách. Přeci jen je to cestovní přilba a pohodlnost je jedno z nejdůležitějších kritérií.

Hledí Double Visor Tech je poměrně široké a již z výroby chráněné proti poškrábání (nikoliv proti zamlžení). Ovšem jako bonus je zde příprava na PinLock a u dražších modelů Caberg Duke a některých výrobců je vložka PinLock i součástí balení (což se rozhodně vyplatí). Samotný pohyb hledí nabízí 5 pozic a jednu mikroventilaci pro odstranění zamlžení (v případě že nemáte PinLock). Který rozhodně doporučujeme.

Slider integrovaní sluneční clony najdete na levé straně a i v rukavicích je dobře ovladatelný. Velkou výhodou je její polohovatelnost, kde neplatí jen klasické nahoře a dole, ale clonu můžete zastavit kdekoliv budete potřebovat. Zatmavení je také dostatečné natolik abyste sebou nemuseli vozit sluneční brýle nebo druhé plexisklo helmy. Bohužel mírným nedostatkem může být chybějící antifog úprava sluneční clony a tak může docházet k zamlžování. Ale to vyřešíte třeba sprejem proti zamlžení brýlí.

Caberg Duke – seřazeno od nejnižší ceny

Ventilace v bradové části je rozdělena do 3 vstupů a nejde nikterak regulovat. Což na jednu stranu zajišťuje příjemné klima v oblasti kolem pusy, ale čím blíže budou venkovní teploty klesat k 0° C, tím méně pohodlné to bude. Caberg k tomu říká že otevřené ventilační vstupy slouží hlavně proti zamlžování hledí, aby se nemuselo stále otevírat. Horní ventilace má vstupy pouze dva a plně nastavitelné sliderem uprostřed. Ten je díky své velikosti pohodlně ovladatelný i v rukavicích. Pokud sundáte vnitřní polstrování uvidíte cca 20 milimetrové tunely v EPS vrstvě po celém obvodu hlavy. Ty rozvádí vzduch i do jinak nepřístupných míst. Funguje to přesně jako očekáváte ale cítit proud vzduchu jako u jiných výrobců se vám nepoštěstí.

Vyklápěcí přední část se ovládá stisknutím tlačítka v oblasti brady. Zachycení přední části je až nahoře, kdy pocítíte zacvaknutí do konečné polohy. Helma je homologována i jako otevřená, takže až vyrazíte na cestu, stačí když na levé straně v otevřené poloze zamáčknete tlačítko a můžete jezdit. Zpracování otevíracího mechanismu je na průměrné úrovni.

Mírným negativem je hluk který se dá u otevřených přileb očekávat. Helmu doporučujeme spíše na kapotované a cestovní motorky než typické „naháče“ bez kapotáže. Tam se totiž začíná hlučnost projevovat již od 60-80 km/h. Kdežto čím větší máte plexi, tím lépe a pohodlně se cítíte i při rychlostech atakující hranici 200 km/h. Pro představu na motocyklu ER-6N byla značná hlučnost už při cca 70 km/h, kdežto na R1200GS jsme do 170 km/h pomalu ani o nějakém hluku nevěděli. Čím nižší hledí, tím větší nutnost vozit na dlouhé cesty špunty do uší.

Výrobce: Caberg
Model: Caberg Duke, Duke Gun Metal, Duke Commander, Duke Legend, Duke Legend Italia, Duke Hi Vizion, Duke Smart a další…
Typ: výklopná přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

Caberg Duke

8.7

Výhled

9.3/10

Komfort

8.7/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

7.7/10

Kvalita zpracování

8.7/10

Výbava

9.1/10

Cena

9.6/10

Klady

 • 5* SHARP
 • Kvalita zpracování
 • Příprava PinLock

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Bradová ventilace

1 hodnocení

 1. Výhled

  9.9

  Komfort

  8

  Hlučnost

  9

  Ventilace

  8.1

  Kvalita zpracování

  9.2

  Výbava

  9.3

  Cena

  9.7

  Polohovatelnost plexi super, pohodlná.
  Jediný minus krátký řemínek pod bradou.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here