Cassida Oxygen

Pokud nechcete integrální přilbu z nějakého důvodu, a zároveň si ani nevyberete z nabídky enduro nebo vyklápěcích přileb, zůstává zde kategorie otevřených helem. Jelikož ne každý potřebuje „integrálku“ kde je absolutní ticho i v rychlostech nad 200 km/h a málokdo chce na malé motorce nebo skútru vypadat jako kdyby sjel ze závodní MX trati (enduro/cross helma), je otevřená helma ideální cestou. Takže přišel čas na recenze otevřených helem a vstupní branou do jakési solidnosti je nedávno recenzovaná přilba NOX N630 a nyní i přilba Cassida Oxygen.

Cassida Oxygen je vyrobena z klasické polykarbonátové skořepiny, s čímž by se od ostatních konkurentů v tomto cenovém segmentu moc neodlišila. Jenže! V této cenové kategorii vůbec ale vůbec není zvykem, že by základní helma nabídla plně odnímatelný a pratelný vnitřek a hlavně integrovanou sluneční clonu.

Krátký kšilt, který je dodávaný v balení nám při vyšších rychlostech nad 150 km/h spíše nepomáhal a „rozhazoval“ aerodynamické chování přilby, ale nemůžeme se moc zlobit. Většina otevřených helem není stavěna na vysoké rychlosti.

Co se nám však hodně líbilo byla integrovaná sluneční clona, která zároveň funguje trošku jako plexi a opravdu kvalitně filtruje proudící vzduch do zorného pole řidiče. Jakmile je sklopená clona, nemusíte téměř ani používat klasické brýle, jak dokonale je chráněna horní část obličeje. Samozřejmě ale při špatném naklonění, nebo vyšší rychlosti a otočení směru větru (nebo naopak zatáčky) se nějaký ten vítr pod clonu dostane a moc příjemné to není.

Zapínání probíhá pomocí dvou DD kroužků a je celkem bezproblémové. Trošku váš může odradit vyšší váha (cca 1200g), ale to je dáno konstrukcí integrované clony. Takže pokud si vybíráte z otevřených přileb v cenové kategorii kolem 1800 Kč, můžeme helmu Cassida Oxygen doporučit.

Výrobce: Cassida
Model: Oxygen
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

recenze-helmy-cassida-oxygen

Cassida Oxygen

8.4

Výhled

9.0/10

Komfort

7.2/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Výbava

9.5/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Integrováná sluneční clona
  • Vyjímatelný interiér

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here