Cassida Reflex

Nenáročná otevřená helma v nízké cenové kategorii. Doslova levná helma z polykarbonátu u které nemůžete čekat nějaké zázraky – což vlastně ani vzhledem k ceně nečekáte. Cenově a kvalitou jí můžeme zařadit o něco výše než je otevřená přilba NOX N630 a doslova o skok výše než je helma Tornado TS.

Helma Cassida Reflex působí pěkně na fotkách, ale ve skutečnosti už to taková sláva není. Dobrý fotograf prostě dokáže odfiltrovat běžné odlesky a povznést produkt na úroveň výše. Realita ale zase tak špatná není. Vrchní lak je poněkud slabší co se týká tloušťky, ale v podobné cenové kategorii prostě nečekáte 5 vrstev barvy a stejný počet laku. S estetického hlediska je daleko výraznějším „problémem“ užití plastů na odvětrávání a ve spodní části helmy. Nízká cena je zde více než patrná a použitý materiál lze zařadit mezi základní plasty.

Trošku jsme se obávali zpracování odrazky, která je integrována v aerodynamickém převisu, ale zbytečně. Její zapracování a lícování je dostatečné. Dokonce ani v normálních rychlostech do 150 km/h nevytváří odrazka a linie kolem ní (není totiž zalita ale vsazena a nejspíše přilepena) nějaký abnormální hluk. Nebo jsme ji toho alespoň nevšimli, protože na tuto rychlost není helma rozhodně stavěna.

Cassida Reflex – seřazeno od nejlevnějšího prodejce

Ideální cestovní rychlost se pohybuje mezi 60 – 80 km/h, kdy je helma relativně na svojí otevřenou konstrukci tichá a komfortní. Trošku tomu napomáhá i delší plexi, které sahá až k bradě. Vyšší rychlosti do zhruba 110 km/h jsou také ok, ale hlučnost je zde již slušná a o komfortu se na dlouhé cesty nedá zrovna mluvit. Ani bychom ji na delší cesty moc nedoporučovali, protože kolem 160 ujetých kilometrů začíná mírně tlačit – ale je možné že jsme již zmlsáni z jiných přileb. Tím se otevřená helma Cassida Reflex jeví jako ideální pro skútry do města, popřípadě pro řidiče čtyřkolek nebo choppristy kteří se pohybují v nižších rychlostech a dálničním limitům se přibližují málokdy.

Příjemným překvapením byl systém ventilace, respektive horních „průduchů“ které opravdu fungují a v helmě je ve spojení s čelním větrem příjemné klima. Vyjímatelný interiér, relativně nízká váha nebo mikrometrická přezka jsou už jen takovým bonusem. Pokud hledáte levnou otevřenou přilbu třeba na skútr, může být Cassida Reflex dobrým pomocníkem. Z osobních preferencí si raději vezměte matnou variantu barvy, než lesklé lakování.

Výrobce: Cassida
Model: Reflex
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

Cassida Reflex

7.8

Výhled

9.0/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

7.5/10

Výbava

6.5/10

Cena

8.0/10

Klady

  • Dlouhé plexi

Zápory

  • Lakování
  • Levně působící plastové díly
  • Hlučnost při vyšších rychlostech

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here