LS2 FF393 Convert Hawk

0

Ideální helma? Pro někoho závodní integrálka, pro jiného pohodlná cestovní helma s otevíratelnou přední části a pro dalšího klasická otevřená helma. Jenže co když chcete všechno? Jak asi víme, vždycky je potřeba najít kompromis mezi výkonem, cenou a kvalitou. A u moderní polykarbonátové helmy LS2 FF393 Convert Hawk tomu není jinak.

Koncepce helmy totiž umožňuje všechny tři zmíněné varianty v jedné. Vyklopitelná část lze totiž přetáhnout až dozadu a vznikne tak plně otevřená motocyklová helma. A co navíc, nejedná se o nějaký „samo-domo“ systém ale plně certifikovaný výrobek pro užití na pozemních komunikacích (homologace ECE 22.05).

Ploužíte se po městě předpisovou rychlostí v parném dni? Otevřete nebo překlopte část helmy a nechte se ovívat příjemným větrem letního dne. Potřebujete se proletět po okreskách mezi vesnicemi kde dodržujete rychlost? Vyklopte si pouze přední část nahoru a na konci vesnice zase sklopte. Variabilita a využití se u této přilby meze nekladou.

Paradoxně by člověk čekal, že takto vybavená helma, zejména pokud je navíc vybavena integrovanou sluneční clonou bude vážit opravdu hodně. Opak je ale pravdou, hmotnost cca 1 650 gramů (při velikost L) patří mezi nejnižší ve své třídě.

Vícedílná výstelka s rozdílnou hustotou EPS proti lepšímu tlumení při nárazu přidává na bezpečnosti této polykarbonátové přilby. Samozřejmě ani zde nejde o nejlevnější výrobu polykarbonátu, ale o kompozit vstřikovaný do formy pomocí HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology Resin) na který jsme již u helem zvyklí. Pohodlí uvnitř helmy zajišťuje plně vyjímatelné a pratelné hypoalergenní polstrování s antibakteriální ochranou.

LS2 FF393 CONVERT HAWK – seřazeno od nejnižší ceny

Vysouvatelná sluneční clona je přizpůsobena ovládání jednou rukou a jde to pohodlně i v rukavicích za jízdy. Plexisklo je vyrobeno z Lexanu a vytvarováno přesně do hledí helmy. Navíc ochrana v podobě anti-fogu, anti-scratch a UV záření přijde vhod. Možnost výměny bez použití nářadí je dnes v této cenové kategorii již standard.

Helma LS2 FF393 Convert Hawk funguje jako celek výborně. Pouze jsme se při vyšších rychlostech nad 150 km/h potýkali s větší hlučností, ale to se dá u této koncepce očekávat. Pokud tedy potřebujete univerzální helmu a využijete všechny její vlastnosti na menší úkor pohodlí a hluku, nelze než FF393 od firmy LS2 doporučit. Podělte se o vaše zkušenosti a hodnocení pod článkem!

Výrobce: LS2
Model: FF393 Convert Hawk
Typ: integrální výklopná přilba
Materiál: polykarbonát HPTT
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

LS2 FF393 Convert Hawk

8.5

Výhled

9.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Pros

  • Multifunkčnost

Cons

  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku