LS2 FF900 Valiant II

0

Pokud hledáte v kategorii vyklápěcích přileb a padla vám do oka helma Shark Evo-One nebo Shark Evoline, určitě by byla škoda přehlédnout inovovaný model FF399 Valiant od LS2. Novinka nese název LS2 FF900 Valiant II a je dodávána v několika barevných kombinacích.

Na první pohled si můžete všimnou „lehce“ přepracované skořepiny, která získala aerodynamičtější tvar a hlavně zmenšila svůj průměr. Materiál je pod kódovým označením KPA (Kinetic Polymer Alloy), což je kombinace polykarbonátu, termoplastu a přídavných materiálů pro lepší eliminaci a rozprostření energie při pádu. Nevíme jak to španělští LS2 dělají, ale nový Valiant FF900 váží zase o něco méně, celých 1 700 gramů při velikosti M, což jsou na tento materiál a styl helmy velmi dobré hodnoty.

Kdo byl zvyklý na systém ovládání výklopné přední části u předchozího modelu FF399, tady se bude cítit jako doma. Ačkoliv helma vypadá designově více agresivněji a složitěji, hlavní prvky ovládání zůstali zachovány a jsou vylepšeny. Co je opravdu velmi slušně přepracováno je hlavní systém ventilace uvnitř helmy.


LS2 FF900 Valiant II Revo lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

FF900 Valiant 2 má nově dva vstupy v čelní části oproti minulému modelu. Systém vzduchových kanálku pod vyjímatelným a samozřejmě hypoalergenním polstrování dostává vzduch i do zadní části hlavy. Což oceníte zejména při jízdě městem v rozmezí předpisových rychlostí. Jediný s čím jsme trošku bojovali bylo nastavení prvního stupně hledí, prostě nechat jen lehce otevřeno kvůli vyššímu přívalu vzduchu. K dispozici je samozřejmě také bradová ventilace – která je opět přepracována a vylepšena, otevření celého hledí, nebo odklopení celé přední části dozadu o 180°, takže možnost jak získat hromadu vzduchu do helmy je opravdu spousta.

Samozřejmostí je v tomto případě duální homologace – tedy přilba je na silnici homologována jako integrální i jako otevřená. Dnes to snad již není v žádném státě problém, ale občas vás silnice mohou zavést do končin, kde si policista důvod bude hledat vždy.

Velkou pochvalu zaslouží i systém výměny hledí, kdy oproti jiným přilbám nemáte pocit že každou chvilku něco zlomíte. Výměna je možná samozřejmě bez jakéhokoliv nářadí, takže se nestane že budete v poušti shánět šroubovák, kvůli jeho výměně. Menší a asi i subjektivní problém máme s modrým nádechem integrované sluneční clony, který může na někoho působit zvláštně, není to tedy standardní kouřové zbarvení.

Co se týká samotného plexi, standardem je již dnes technologie anti-scratch proti poškrábání a stejně jako u minulého modelu, je v balení fólie proti mlžení PinLock Max Vision. Což je první věc po rozbalení z krabice, kterou musíte na helmu nainstalovat.

Z hlediska komunikace je helma připravena na bluetoothový headset LPR3 (LINKIN RIDE PAL III by SENA), který do polstrování zapadne přesně na míru a ani po několika stovkách kilometrů z něho nebolí uši.

Jak se říká „král je mrtev, ať žije král“ platí v tomto případě bez pochyby. LS2 FF900 Valiant II je kvalitní vyklápěcí helmou, která za aktuální peníze (cca 8 000 Kč) nabízí opravdu hodně „muziky“. Pokud nemůžete být u helmy osobně a nemůžete si ji vyzkoušet na prodejně, doporučujeme objednat o velikost větší, pravděpodobně vám bude sedět lépe.

Výrobce: LS2
Modely: LS FF900 Valiant II, FF 900 Valiant 2, Valiant II Revo, Valiant II Solid, Valiant II Gripper, Valiant II Hammer, Valiant II Stellar, Valiant II Noir a další…
Typ: integrální/otevřená/vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: KPA – Kinetic Polymer Alloy, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.5

Výhled

8.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Pros

  • Opět skvělý model Valiant
  • Jednoduché ovládání prvků
  • Vylepšený ventilační systém

Cons

  • Modrá integrovaná sluneční clona (subjektivní)
  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku