NOX N312

0

Enduro přilba od francouzského výrobce NOX s označením N312. Ačkoliv může přilba budit svojí nízkou cenou dojem nízké kvality, skutečnost je mnohem příjemnější. Spíše se hodí přirovnání dobrý poměr cena/výkon.

Skořepina je vyrobena z polykarbonátu a pokud je vám tvar povědomý, máte pravdu. Stejný design (a nejspíše i továrnu) využívá několik konkurenčních výrobců. Nicméně s cenou zpravidla o 1000–2000 Kč vyšší.

Jednoduše tady máme polykarbonátovou přilbu za zhruba 3 500 Kč s vyjímatelným a hlavně pohodlným polstrováním. Samozřejmě pokud plánujete cestu na Balkán nebo kamkoliv kolem světa, asi bychom zvážili přilbu jinou. Pokud to však máte na ježdění „kolem komína“, bude NOX N312 bohatě dostačovat.


NOX N312 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Z hlediska výbavy je k dispozici sluneční clona, kšilt, dvojitá konstrukce hledí s možností PinLocku a rychlospona. Zní to skvěle, ale za tuhle cenu je potřeba počítat s pár kompromisy. Například sluneční clona funguje dobře, jednoduše se ovládá i v rukavicích, ale nejspíše ji vyvíjel někdo s menší hlavou. Když ji úplně sklopíte, pravděpodobně budete koukat přes spodní hranu clony. Trošku laborování s hlavou v helmě to může vyřešit, ale už jen kvůli tomuto ji doporučujeme vyzkoušet před zakoupením.

Další menší „nevýhodou“ je štít, který začínáte při rychlostech nad 90–110 km/h dost pociťovat a stejně jako u levnějších enduro přileb začíná tahat hlavu nahoru a dozadu. Na vysoké rychlosti tato helma dělána úplně není – respektive rychlé tempo pár kilometrů zvládnete, ale nebude to úplně komfortní záležitost.

Vítaným bonusem je bradový a nosní deflektor a vcelku funkční ventilace. Samozřejmě v nižších rychlostech je lepší otevřít hledí, ale ventilace funguje celkem obstojně i jako samotná. Potěší také robustní zpracování, které Za ty peníze co se NOX N312 nabízí, lze přilbu úplně v klidu doporučit. Tedy pokud nečekáte top kvalitu za nejnižší možnou cenu.

Výrobce: NOX
Model: NOX N312
Typ: enduro/motokros přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8

Výhled

8.5/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

6.0/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

9.5/10

Pros

  • Připrava PinLock
  • Pohodlnost
  • Cena

Cons

  • Sluneční clona
  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku