Shoei GT-AIR II

Nástupce oblíbené helmy od společnosti Shoei je tady. Nová Shoei GT-AIR II nabízí upravený aerodynamický profil, ventilační systém a celková přepracovanost helmy se zaměřila na komfort pilota. Pokud jste si mysleli, že je původní Shoei GT-Air tichá helma, po vyzkoušení této nové svůj úsudek přehodnotíte. Nevím jak to vývojáři v SHOEI dokázali, ale hlučnost uvnitř helmy téměř vymizela – samozřejmě v určitých mezích.

Skořepina je vyrobena z kompozitu AIM (Advanced Integrated Matrix), který je směsicí skelných, uhlíkových a speciální organických vláken. Jedná se o vlastní multikompozit, který si vyvinula společnost Shoei přímo pro helmy. Těsně pod kompozitem se pak nachází již klasicky vysekané dílce z polyesteru o několika hustotách – pro lepší rozložení následku nárazu při pádu jezdce.

Jelikož se jedná o sportovně cestovní přilbu, nově se také zapracovalo na rozšíření zorného pole řidiče a to jak do šířky kvůli perifernímu vidění, tak do výšky o cca 30°. Nicméně zde musím zmínit, že bych klidně pár stupňů navíc uvítal.

Na svojí R1 jezdím opravdu svižně (trošku jako idiot) a musím dost často zalehávat na nádrž. A přesně tohle je ta chvíle kdy bych pár stupňů nahoru uvítal – sice stačí více zaklonit hlavu, nebo nepokládat bradu na nádrž a je po problému, ale bylo by to stejnak fajn.

Většinu času však jezdím po Praze a tady si nemůžu vynachválit ventilační systém. Zejména ten v horní části přilby zásobuje hlavu opravdu neskutečným množstvím vzduchu. Ovšem ani bradový nezaostává za svým horním „bratříčkem“ a při jeho otevření doslova cítíte příval čerstvého vzduchu. Samozřejmě se zvyšující rychlostí je to lepší a lepší, ale i při městských je to absolutně bez problému. Tedy pokud není venku 35°C a vy nestojíte v koloně nebo nepopojíždíte krokem. Ale to nefunguje snad žádná helma kromě vyklápěcích.

Integrovaná sluneční clona využívá systému QSV-2 a v porovnání s prvním modelem helmy GT-Air je o pár (cca 3-4) milimetrů delší. Vybrání pro brýle v polstrování samozřejmě nechybí, stejně tak jako pro sluchátka interkomu – nejlépe model SRL 2 od Seny.

Hlučnost uvnitř helmy je podobně jako u předchozí modelu minimální. Pohodlnost materiálu, ze kterého je podšívka vyhotovena je doslova skvělá. Člověk se doslova cítí jako v bavlnce a ne že má na tvářích po pár zpocených kilometrech brusný papír. Jak se říká „král je mrtev, ať žije král“ tak zde to platí doslova. Za cenu kolem 15 000 Kč získáte opravdu jednu z nejlepších sportovně cestovních přileb na trhu.

Výrobce: Shoei
Modely: Shoei GT-Air II, GT-Air II, GT-Air II Insignia, GT-Air II Affair, GT-Air II Haste, GT-Air II Conjure, GT-Air II Deviation, GT-Air II Bonafide a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: multikompozit AIM, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

9.2

Výhled

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

9.5/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Minimální hlučnost
  • Multikompozit AIM
  • Sluneční clona

Zápory

  • Vyšší cena

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here