HJC C70

Začínáte po dlouhé pauze jezdit, nebo jste úplný začátečník a nechcete z nějakého důvodu moc investovat do přilby? Zlatou střední cestou se zdá helma HJC C70, nyní prodávána kolem 4 500 Kč.

Skořepina helmy je vyrobena z polykarbonátu, respektive kompozitu polykarbonátu (jak říká HJC). Samozřejmě lehkosti jako helmy z kompozitu uhlíku (karbonu) nedosahuje, ale to bychom se pohybovali v jiné cenové kategorii. Helma váží 1480 gramů při velikosti M, ale její váhu pocítíte až po pár hodinách jízdy.

Polstrování přilby je pohodlné a odvádí pot z tváře velmi slušně. Možnost vybrání polstrování a případné vyprání v pračce se také určitě hodí. Prostor v polstrování na nožičky brýlí je dnes samozřejmostí, stejně tak jako prostor na sluchátka v oblasti uší pro komunikátor.

S čím je potřeba trošku počítat tak je těsnost helmy. Celkově je určena spíše na oválnější tvar hlavy. Kulatější tvar poté celkem tlačí na tvářích, ale po zhruba 150-200 kilometrech a mírném vymačkání to není zas tak hrozné a rozhodně si na to lze zvyknout.

Naopak velmi příjemné je ovládání centrálního systému hledí a integrované sluneční clony (s ochranou proti poškrábání), která má správnou délku a nepřekáží ani při použití s dioptrickými brýlemi. Hledí HJ-20M je PinLock ready, ale samotná folie bohužel není přibalena v krabici. Bez ní dochází k zamlžení v ranních chladnějších hodinách celkem pravidelně.

Přední ventilační vstup funguje řekněme průměrně, při okreskových rychlostech je relativně fajn, ale v rozpáleném městě je to na limitu možná až nedostatečné. Za to horní ventilace přináší čerstvý vzduch v opravdu velmi slušně a bohatě tak stačí na ochlazení celé hlavy. Ovládání ventilace a hledí je v rukavicích bez problému, stačí si jej jen osvojit.

Celkově je zpracování helmy na velmi dobré úrovni a nabízí dostatečný komfort pro jezdce, zejména po doplnění PinLock folie. Na druhou stranu v této kategorii nelze čekat super tichou, skvěle vybavenou helmu a v porovnání s ostatními značkami má každá helma „něco“. Pokud nejste extrémně nároční, s HJC C70 chybu určitě neuděláte.

Výrobce: HJC
Model: C70, C70 Lianto, C70 Boltas, C70 Koro, C70 Metal, C70 Canex, C70 Semi Flat, C70 Metal pearl a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát (HJC Advanced Polycarbonate Composite)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.1

Výhled

8.5/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.5/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here