HJC FG-70s

Decentní a pěkná stylová otevřená helma. Tak by se dala popsat HJC FG-70s. pokud si potrpíte na styl a zároveň chcete kvalitní helmu a mít z čeho vybírat, určitě stojí za zmínku.

Kvalita zpracování je jako vždy u helem HJC na špičkové úrovni a paradoxně i když se jedná o relativně levnou helmu, tak přebírá kvalitu mnohem dražších přileb.

Skořepina helmy je vyrobena z aramidových (kevlar) a skelných vláken – kompozit. Pro výroby bylo zapotřebí několik stovek analytických výpočtů a simulací CFD tak, aby helma padla na co největší počet hlav. Respektive nutné to nebylo, ale určitě byste si nechtěli koupit helmu, která vás bude všude mačkat a tlačit.

Pokud si rádi připlácíte za kvalitu (a tady se to opravdu vyplatí) a hledáte helmu třeba na skútr nebo cafe-racer tak jste právě našli. Na chopper ji můžeme doporučit taky, jenom je počítat při vyšších rychlostech s vnikajícím větrem pod hledí dle naklonění hlavy. Turbulence začínají kolem 70-80 km/h a s narůstající rychlostí se zhoršují. Pokud však máte vysoký štítek tak je relativně do 100 km/h klid.

Sklopná clona má mírné zatmavení, které by sice mohlo být ještě trošku tmavší, ale legislativně to možné už není. Ovládání clony je bezproblémové i v klasických rukavicích ale s čím jsme trošku bojovali je blízkost clony k obličeji. Pokud máte výraznější obličej a helma vám tak úplně nesedí (rozhodně před koupí vyzkoušet!) a do toho nosíte dioptrické brýle, tak je dost možné že vám bude zbývat pouze pár milimetrů k cloně.

HJC FG-70s – seřazeno od nejnižší ceny

Materiál interiéru nese označení Silvercool a pomáhá odvádět pot z tváří. Samozřejmě je antibakteriální a v případě potřeby jej můžete vyndat. A jak všichni víme, tak interiér otevřených přileb se přeci jen špiní o něco více než klasická integrální helma.

Pokud hledáte dobrou retro helmu, dobře si vyberte velikost a rozhodně helmu před zakoupením (ne po) otestujte. Interiér je sice v rámci velikostí přileb vyměnitelný, ale vzhledem k blízkosti clony se vyplatí zvolit tak, aby helma seděla perfektně. K dispozici jsou i dvě velikosti skořepiny XS-M a L-XL.

Když dodržíte výše uvedené, získáte lehounkou stylovou helmu za super peníze (cca 4 000 Kč).

Výrobce: HJC
Model: HJC FG-70s, FG-70s Board, FG-70s Burnout, FG-70s Rubberstone, FG-70s Luko, FG-70s Machu, FG-70s Rockers a další…
Typ: otevřená přilba
Materiál: Advanced Matrix Composite (kevlarová a skelná vlákna), EPC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

HJC FG-70s

8.2

Výhled

9.0/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Kompozit
  • Nízká váha

Zápory

  • Clona blízko obličeje

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here