HJC i70

0

Nástupce oblíbeného modelu HJC IS-17 je tady. HJC i70 jak se nový model jmenuje, přináší několik vylepšení v třídě sportovně-cestovních přileb. Máme tady univerzální helmu, která se stává oblíbnou.

Za cenu kolem 5000 Kč získáte skořepinu z vylepšeného polykarbonátu (termoplastu). Pokud porovnáte helmy od stejné značky a třeba jen 5 let zpátky, je vidět že HJC u svých přileb prošlo značným vývojem a to i ve finálním zpracování. Už se nejedná o takové „plasťáky“ jako dříve a to ani v této cenové kategorii. Navíc je k dispozici skořepina ve dvou velikostech a to ve verzi XXS-M a L-XXL, takže i když máte menší hlavu, nebudete s menší skořepinou vypadat jako byste na hlavě měli kbelík.


HJC i70 Eluma lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Supercool tkanina v interiéru zajišťuje dostatečný odvod potu při nepříznivých podmínkách. Dnes je již standardem že je tkanina antibakteriální a hypoalergenní. Výhodou a jakousi normou je také vybrání drážek pro dioptrické nebo sluneční brýle. I když integrovaná sluneční clona bude plně dostačovat většině řidičů. Při prvotním nasazení helmy vás může překvapit tlak polstrování na tváře a spodní čelist. Faktem je, že interiér je skutečně těsnější, ale po pár desítkách kilometrech si sedne. Pokud by ale tlak byl hodně nepříjemný, doporučujeme helmu vyměnit. Velikosti helmy jsou standardní a „L“ odpovídá obvodu hlavy 59 – 60 cm (velikost podestýlky je 35mm), podestýlka je tedy skutečně „hutnější“. Helma je spíše určena na mírně oválné hlavy než vyloženě kulaté.

Integrované sluneční cloně není moc co vytknout, snad jen ovládání které je na levé straně a pokud budete mít interkom chycený k boku přilby, může vám překážet. Ovládání je jednoduché a sklápění clony plynulé. Pokud přecházíte z modelu IS-17, možná budete překvapeni ale pružina, která navracela u původního modelu clonu nahoru zde chybí. Musíte clonu vrátit manuálně sliderem, se kterým jste ji sklopili. Vybrání pro brýle a prostoru od sluneční clony je zde naopak oproti předchozímu modelu dostatek a tak lidé s tlustšími nožičkami brýlí nebudou mít problémy. Clona má samozřejmě vrstvu anti-fog a anti-scratch.

Samotné hledí helmy (HJ-31) poskytuje dostatečně široký výhled bez výrazného zkreslení (HJC Vision Plus). Velmi vhod přijde technologie Pinlock, jehož fólie je u většiny výrobců přiložena v balení. To znamená že k mlžení prostě nebude docházet. Samozřejmostí je 99% ochrana proti UV-A a UV-B záření. Samotné hledí lze nastavit v šesti polohách, včetně oblíbené mikroventilace pro jízdu po městě a ovládání je bezproblémové i v silnějších rukavicích. Výměna plexi je možná bez jakéhokoliv nářadí (HJC Quickfire II) a v řádu několika málo minut.

Ventilační systém prošel od modelu IS-17 vylepšením. V přední části helmy jsou dohromady čtyři ventilační vstupy a dvojce extraktorů v zadní části. V bradové části naleznete dva vstupy ale ovládané jedním sliderem. Horní ventilace pak má každá své vlastní ovládání. Technologie vzduchových kanálků v podšívce ACS (ADVANCED CHANNELING VENTILATION SYSTEM) funguje tak nějak průměrně. Upřímně jsme neměli pocit že by horní ventilační vstupy nějak extra chladili v letních měsících naše hlavy, ale možná to bylo větším štítem na motorce. Bradové vstupy zase naopak fungovali lépe. Celkově lze shrnout funkci ventilačního systému jako lehce nadprůměrnou.

Aerodynamická hlučnost při jízdě do dálničního limitu je přijatelná a lze komunikovat i přes interkom bez problémů. Při vyšších rychlostech je helma hlučnější, ale rozhodně to není nic strašného. Pokud pojedete na sportovní motorce, zalehnuti, vyšší hlučnost zaznamenáte až při rychlosti kolem 200 km/h. Na delší svižnější jízdu a třeba na naháči však doporučujeme decentní špunty do uší.

Celkově se helma HJC i70 velmi povedla. Je zde sice pár „ale“, ale za cenu kolem 5 000 Kč získáte kvalitní sportovně-cestovní helmu, která navíc získala 4* v nezávislém hodnocení britské laboratoře SHARP.

Výrobce: HJC
Model: HJC i70, HJC i70 Elim, i70 Asto, i70 Karon, i70 Eluma, i70 Varok, i70 Semi, i70 Rais a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

8.4

Výhled

9.5/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Široké hledí
  • PinLock

Cons

  • Ovládání sluneční clony
  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku