HJC IS-33 II

HJC IS-33 2 je otevřená přilba se kterou jezdím už 4 měsíce a nemůžu si ji vynachválit. Má všechno co pro jízdu na silným skútru potřebuju – skvělé odvětrání, pohodlnost a dobrou sluneční clonu.

Obával jsem se polykarbonátové konstrukce, ale helma působí víc než solidním dojmem. Předtím jsem měl levnou Cassidu a to se prostě nedá srovnávat. Vnitřek je tedy mnohem těsnější a zvlášť po zakoupení trvalo něco přes hodinu než se dotvaroval mojí hlavě. Je antibakteriální, pratelný a v létě opravdu příjemný + při pocení nijak nesmrdí.

Hodně se mi líbí možnost rychlé výměny plexi (systém HJ-17R), ne že bych to potřeboval, ale sundání se dá zvládnout bez problému za 20 sekund. V doplňkách je k prodeji horní kšilt, takže kdo chce jezdit bez hledí jenom s brýlemi tak může. Plexištít je delší a relativně pohodlně můžete jet i dálniční rychlostí.
Sice to nebude takový komfort jako v klasické helmě ale na občasný přesun na pár kilometrů to rozhodně problém není. Za jízdy je cítit přívod vzduchu na hlavu a ne pod štítem na obličej jako u levných přileb. Samozřejmě záleží jak hlavu nakloníte a jak máte protáhly obličej ale tady díky jeho délce k žádným turbulencím moc nedochází.

Sluneční clonu sklopíte raz-dva a kouřový odstín mi plně vyhovuje. Do sluníčka přímo nekoukám a na běžné ježdění to bohatě stačí. Hlučnost helmy je suprová, jako že není hlučná vůbec – nebo nadstandardně utěsněná. Nejspíš to souvisí i s tím jak helma přiléhá v oblasti líců, kde po vymačkání skvěle těsní. Sice to nebude nikdy jako v normální integrální helmě, ale helma má oproti konkurentům opravdu navrch.

Výrobce: HJC
Modely: HJC IS-33 II, HJC IS-33 2, IS-33 2 Niro, IS-33 II Semi, IS-33 II Semi Flat, IS-33 II Metal a další…
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

HJC IS-33 II

9.1

Výhled

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

9.5/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here