HJC IS-Max II

Vybral jsem si tuhle helmu, protože miluju pohodlí vyklápěček, ale stále chci aby měla helma sportovní a agresivní styl. Jezdim na CBR a ne na nějakým cestovním enduru, proto helma musí trošku vypadat. Hodně jsem se rozmýšlel, jestli si vezmu HJC nebo Bell Revolver, ale nakonec jsem rád za HJC.

Pokud porovnám HJC IS-Max II se svojí předchozí starou vyklápěčkou od Lazeru, tak je helma opravdu tichá. Samozřejmě je to pořád vyklápěcí helma, takže hluk bude dovnitř vnikat kolem pantů a těsnění, ale ty roky vývoje jsou znát. První z čeho jsem měl obavu, byl komfort. Mko je moje běžná velikost u všech výrobců a tady sem se cítil opravdu stísněně zejména v oblasti lícnic. Tenhle prvek by mě asi při nákupu v prodejně odradil. Jenže po pár hodinách ježdění se helma vymačkala, sedla si a teď je hodně pohodlná. SuperCool interiér jak jej vtipně výrobce nazývá odvádí pot z tváře automaticky a ani po několika hodinách v opravdu velkém teple a vlhkosti nijak nepáchne.

Vnitřní sluneční clona HJ-V5 je snadno ovladatelná v rukavicích na levé straně helmy a spouštění je plynulé a zastavitelné ve 3 polohách. Ztmavení by teda mohlo být na můj vkus větší o dost. Proti přímému sluníčku se koukat nedá a člověk by uživil i sluneční brýle navíc. Naštěstí jde dokoupit výměnné plexi s tmavším odstínem. K pinlocku (který ale bohužel není součástí dodávky) nemůže člověk nic špatného říct, ten pracuje jak má, jenom je potřeba dokoupit. Samotná helma se bez pinlocku zamlžuje jako každá jiná, ale zase se dost rychle odmlží při pootevření plexi. V helmě je také dostatek místa pro vložení komunikačního zařízení – interkomu a sluchátka ve vybrání na uši netlačí.

Ventilace ACS ventiluje jak má a vzduch je odváděn přes celou hlavou zadními výfuky. Co mě trošku školí je ovladatelnost horního vstupu ventilace. A taky její těsnění, které tady není nebo přiléhá nějak špatně. Nemám žádné vlasy, takže každej jemnej větříček na hlavě cítím. A ikdyž ventilaci uzavře, stejně cítím, jak tam lehounce fouká.

No a pak je tady samozřejmě hluk. Je to vyklápěcí helma takže je potřeba počítat s hlukem. Ten proniká zejména těsněním částí a také kolem hledí. Plexi úplně nepřilehne jako u sportovních přileb a nejde ani nijak uzamknout. Takže od cca 80 km/h začínáte slyšet hluk. Nikdo nečeká u helmy za plus mínus 5 000 Kč maximální tichost, takže na svojí kategorii je helma tak nějak standardně hlučná.

HJC IS-Max 2 je dobrá cestovní helma s pár mouchama, nebo spíš muškama jako je chybějící pinlock v balení, horní vstup ventilace a pro mě i málo ztmavená vnitřní clona. Celkově bych ji však klidně doporučil.

Výrobce: HJC
Modely: HJC IS-Max II, IS-Max II Metal, IS-Max 2 Elements, IS-Max 2 Pearl, IS-Max II Mine, IS-Max II Fluorescent a další…
Typ: vyklápěcí přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

HJC IS-Max II

7.6

Výhled

9.0/10

Komfort

8.4/10

Hlučnost

5.7/10

Ventilace

7.4/10

Kvalita zpracování

8.9/10

Výbava

7.5/10

Cena

6.4/10

1 hodnocení

 1. Výhled

  9

  Komfort

  8

  Hlučnost

  5

  Ventilace

  7

  Kvalita zpracování

  7.5

  Výbava

  4

  Cena

  5

  Ovladanie slnecnej clony je na lavej strane na Schuberth prilbach ako napr. na mojej C4 …. Tu je ovladanie slnecnej clony na vrchu hlavy. Mam tuto prilbu(IS MAX II) a so zatmavenim slnecnej clony som naopak spokojny, zvladam aj priame slnko a da sa s nou jazdit aj po zapade slnka 😉
  Schuberth som chcel kvoli mensiemu hluku, no podla mna to nestoji za to investovat tolko penazi. A este aj komunikator SENA v Schuberth prilbe nie je dobre rieseny – hlavne co sa umiestnenia mikrofonov tyka. Pri rychlosti nad 90km/h zabudnite, ze s niekym pokecate, co je napriklad vyhodou HJC, kde mam Interphone a tu sa da kecat aj pri 120km/h.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here