HJC RPHA 70 (ST)

Přecházím z několik let staré helmy Schuberth C3 a musím uznat, že zde HJC provedlo neskutečný kus práce. Ne nadarmo se o přilbě HJC RPHA 70 (ST) říká, že je velmi podařeným následovníkem modelu RPHA ST.

Mám průměrně šišatou hlavu a helma přes prvotní tužší mačkání sedla po chvilce perfektně. Vnější zpracování je top úrovni a plně srovnatelné s mojí Schuberthkou, ovšem vnitřek je mnohem pohodlnější, jemnější.Nečekal jsem, že někdy poznám pohodlnější přilbu a už vůbec ne integrální, ale je to tak. Kolega co jezdí RPHA ST mi ji po vyzkoušení ani nechtěl vrátit 🙂 Takže pokud vám nevadí že je helma integrální a ne výklopná, určitě na nic nečekejte.

Venkovní skořepina je vyrobena z kompozitu Advanced P.I.M. Plus (Premium Integrated Matrix Plus), stejně jako ostatní TOP modely této značky. Slušně přepracovaný je však systém rozvodu vzduchu a jeho kanály uvnitř helmy. Díky tomu je opravdu cítit rozdíl mezi zavřeným a otevřeným ventilačním vstupem. Bradový vstup navíc teď konečně fouká na pusu a líce tak jak má a dodává opravdovou zásobu vzduchu. To samé i horní ventilační vstupy, které když otevřete tak cítíte čerstvý vzduch po celé hlavě – zejména díky přepracovaným zadním extraktorům. Při vyšší rychlosti si musíte najít tu správnou polohu přivření, protože pokud projíždíte Alpami nebo se vracíte při nižších teplotách, bude vás to dost chladit 🙂

Pokud porovnám vnitřní integrovanou sluneční clonu, tak je to jako brýle od Číňana za 200 Kč a značkové Raybany za 4 000 Kč. Ale je dost možné, že když jsem před 5 lety svojí helmu kupoval, tak byly prostě jen jiné technologie. Ovládání clony je tradičně na levé straně a kolega s RPHA ST jej označuje jako více „tužší a přesnější“. Klasické hledí je tak dobré, až se mi dvakrát stalo, že jsem zapomněl, že je sklopené a snažil se ho sklopit znova. Absolutně žádné zkreslení, průhledu a šířka taková, že máte pocit, že dohlédnete až za roh. Těsnění kolem hledí je snad vyvíjeno pro ponorky, protože sedí absolutně „tip top“ a nikde nic nepíská a nevrže.

V bradové části je dostatek místa i pro menší kulatý mikrofon z HF, ovšem pokud máte vystouplou bradu tak ho tam asi nedostanete. Reálně je to k hraně helmy tak 3 cm +- . Bezpečnosti nahrává fakt, že jdou lícnice vytrhnout v případě nehody bez sundávání helmy.

To nejlepší nakonec je váha a design. Helma váží kolem 1200 gramů a pokud zvolíte menší velikost, získáte „nečekaně“ i menší váhu. Jenže tady jsou každé gramy znát a sami budete překvapeni, jak je helma lehounká. Co se týká designu, pokud máte rádi „Marvelovky“ tak vám srdce zaplesá. HJC vyrobilo i design Iron Mana a Black Panthera ve zbarvení bojovníků Wakandy. Každý detail je velmi dobře propracován, včetně stínů, metalických efektů a kombinace matných částí.

Pokud hledáte skvělou integrální sportovně cestovní přilbu, určitě si zařaďte HJC RPHA 70 ST na svůj seznam.

Výrobce: HJC
Model: RPHA 70 ST, RPHA 70 Dipol, RPHA 70 Gadivo, RPHA 70 Hanoke, RPHA 70 Lif, RPHA 70 Carbon Hydrus, RPHA 70 Metal, RPHA 70 Octar, RPHA 70 Black Panther, RPHA 70 Semi  Flat Pearl  a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: kompozit P.I.M Plus – uhlíková, aramidová a skelná vlákna
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

9

Výhled

9.8/10

Komfort

9.5/10

Hlučnost

8.5/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Nízká váha
  • Ventilační systém
  • Kompozit P.I.M Plus
  • Integrovaná clona

Zápory

  • Možná ovládání bradové ventilace (zespod uvnitř)

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here