HJC RPHA ST

Značka HJC je pro většinu veřejnosti nebo motocyklových nováčků velkou neznámou. Zlí jazykové tvrdí se jedná o typickou nekvalitní čínskou garážovou produkci. Jenže tyhle řeči se zpravidla zakládají na faktech typu „jedna paní povídala“ nebo „kamarád mého kamaráda, tak jeho kamarád ji má a říkal…“. Takže to vezmeme hezky popořadě.

Společnost HJC je tady s námi na trhu už 45 let a od svého založení v Koreji, v roce 1971 neustále vyvíjí a pracuje na nových modelových řadách a technologiích výroby. Díky své píli a kvalitě se v roce 1992 stala leaderem v prodeji motocyklových helem na americkém trhu. A v roce 2002 se jednalo dokonce o nejvíce prodávanou značku helem na celém světě.

Výroba helem probíhá v Koreji, Číně (továrna otevřena v roce v roce 1997) a ve Vietnamu (otevřeno 2008). Portfolio produktů je složeno z levných „vstupních“ helem kolem 2 000 Kč, střední třídy 3 000 – 6 000 Kč a pak té nejvyšší od 10 000 Kč nahoru. Když k tomu připočtete přes 45 inženýrů, vývojářů, designérů a vlastnictví větrného tunelu, bude vám jasné že se o žádnou garážovou firmu nejedná. Takže přestaňte poslouchat nesmyslné rady typu „nekupuj to“ a udělejte si vlastní názor.

Faktem je, že motocyklové přilby HJC jezdí dnes světové špičky v MotoGP, WSBK a jiných motocyklových odvětví.

Motocyklová řada přileb HJC RPHA ST patří do vyšší kategorie integrálních helem. A to nejen designem ale hlavně kvalitou. Přečtěte si také recenzi nejvyššího modelu v nabídce – helmy HJC RPHA 11.

Helma HJC RPHA ST je vyrobena pomocí nové technologie s názvem Advanced P.I.M., což ve skutečnosti znamená Premium Integrated Matrix. Pokud vám to stále nic neříká, nic se neděje. Je to kompozit matrixové matice uhlíkových vláken (karbonu), aramidových vláken (kevlaru), skelných vláken (laminát nemusíme představovat) a přírodní netkané textilie. Výsledkem je ultra pevná skořepina, která je zároveň i lehká. Výstelka z materiálu EPS pak dokonale absorbuje náraz a rozloží jej do co největší plochy.

Na řadu přichází hledí s technologií Pinlock® 100% Max Vision® a 95% ochranou proti UV záření. Samozřejmě že je hledí vybaveno Antifogem proti zamlžování a proti poškrábání (Anti-Scratch). Další pomocníkem je systémem RapidFire™ II, který umožňuje výměnu plexiskla bez nástrojů a během několika málo vteřin. Jedním prstem pak nejen že otevřete či zavřete hledí, ale také budete ovládat integrovanou sluneční clonu SunShield, taktéž s ochranou proti poškrábání.

Přehled modelů helmy HJC RPHA ST

Systém ventilace nazvaný „ACS” (Advanced Channeling Ventilation System) se poté postará o dokonalý komfort uvnitř helmy. Přední vstupy ventilace aerodynamicky umocňují vstup vzduchu do ventilačních kanálků a nechávají tak hlavu v příjemném klima i v horkých dnech.

SilverCool Plus™ Interier je asi to nejjemnější a nejpříjemnější co vás může v helmě potkat. Tady se doslova cítíte jak v bavlnce toho nejjemnější hedvábí. Je to zejména díky Gingko Extractu, který je nejen antibakteriální, antialergenní ale také zabraňuje tvoření mastnot a zápachu uvnitř helmy. A samozřejmě je interiér plně vyjímatelný a pratelný. Bylo myšleno i na řidiče co potřebují brýle, takže jsou zde mírné linky, právě pro vsazení nožiček brýlí. V ceně je zde navíc i bradový deflektor.

Motocyklová přilba HJC RPHA ST je navíc vyráběna v několika barevných variantách, takže nehrozí že byste si nevybrali. Spíše bude hrozit „rozhodovací paralýza“, protože designy helem se opravdu povedly.

Výrobce: HJC
Model:  HJC RPHA ST Zaytun, HJC RPHA-ST Knuckle, HJC RPHA-ST Rugal, HJC RPHA-ST Solid
Typ: integrální přilba
Materiál: Advanced P.I.M., karbon, kevlar, laminát, netkané textilie
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Koukněte také na následovníka tohoto modelu – helmu HJC RPHA 70 (ST).

HJC RPHA ST Zaytum HJC RPHA ST Zaytun recenze HJC RPHA-ST Knuckle Recenze HJC RPHA ST Knuckle Recenze HJC RPHA-ST Rugal Recenze HJC RPHA ST Solid HJC RPHA-ST Rugal

HJC RPHA ST

9

Výhled

8.8/10

Komfort

9.5/10

Hlučnost

8.6/10

Ventilace

8.9/10

Kvalita zpracování

8.4/10

Výbava

9.3/10

Cena

9.1/10

Klady

 • Kompozit Advanced P.I.M.
 • Zavedená značka
 • Ventilační systém
 • Integrovaná clona
 • Ultrajemný interiér

2 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  9

  Komfort

  10

  Hlučnost

  8

  Ventilace

  9.2

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  9.5

  Cena

  9

  Mám tuhle helmu (RPHA ST), zatím můžu kladně zhodnotit váhu, ta je fakt jako kdyby helma byla z papíru 😀 výhled je taky pecka, nárazové vlastnosti snad ani nikdy zkoušet nebudu.. Je fakt, že se v ní cítím celkem dost bezpečně, když vím že to není obyčejná skořepina.. Co ale musím vytknout, je hlučnost. Mám na helmě připevněný interkom a kolem něj to fičí jako z p… ani zvuk motoru nebo výfuku (a to mám laďák bez tlumivky) není slyšet od cca 110km/h. Jinak je to nejlepší co sem na hlavě měl 🙂

 2. Výhled

  6.7

  Komfort

  8.4

  Hlučnost

  8

  Ventilace

  6.1

  Kvalita zpracování

  0

  Výbava

  8.4

  Cena

  8.4

  Dobrý den.
  Koupil jsem si letos HJC RPHA EVO vyklápěcí ale po třech stejných uznaných reklamacích mi vrátili peníze. Pokud je to dobrá kvalita , proč mi nenavrhli novější model , který už prý problémy vyřešil.
  Za odpověď děkuje Tomáš R

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here