Icon Airflite

0

Stylová, zajímavá, excentrická – taková je integrální helma Icon Airflite. Pokud jste někdy toužili být středem pozornosti, nebo rádi decentně šokujete okolí, je tato přilba ideálním partnerem pro ježdění na motorce.

Icon Airflite vychází z agresivnějšího stylu motokrosových přileb a kombinuje vzhled s užitností integrálních. Skořepina helmy je vyrobena ze vstřikovaného polykarbonátu a pod ním se nachází vrstva EPS s dvojitou hustotou.

Interiér přilby HydraDry funguje při odvodu potu velmi dobře i v teplých měsících. Polstrování je rozděleno do tří částí (levé, pravé strany a horní části) a je vyměnitelné a pratelné. Je teda potřeba říci že helma sedí více oválnějšímu tvaru hlavy než kulatému. Po nasazení není cítit žádný vysoký tlak na lícnice a helma sedí doslova jako přibitá. Při výběru helmy jsou k dispozici tři velikosti skořepiny (XS-S, M-L a XL-3XL), při koupi je tedy vhodné otestovat, která bude sedět nejlépe. V zádní části skořepiny je „dosedací plocha“ a je to snad poprvé kdy mi perfektně lícuje se zádovým protektorem na kombinéze.

Při rychlostech nad 100 km/h je cítit prodloužený profil helmy a cítit spoiler v její zadní části hnedka u výduchů ventilace. Projevuje se to tím, že je helma stabilní v přímém směru a zejména pak při vyšších rychlostech nad 160 km/h kdy se zadní dosedací plocha opře o zádový protektor. Otočení hlavy do strany a vznikající nápor vzduchu není rozdílný od jiné helmy.

První obavy směřují na ventilaci a hlučnost. Ventilace je rozdělena do 3 vstupů vpředu a 2 výstupů vzadu po stranách spoileru. Hlavní bradový vstup ventilace „posílá“ do helmy opravdu velmi slušnou porci vzduchu a to i při rychlosti kolem 50-60 km/h. Ovládání bradové ventilace je na panelu uvnitř helmy. Její ovládání tak vyžaduje trošku zručnosti. Horní ventilační vstupy plní svou funkci náležitě a šoupací krytky jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako celá skořepina – na pohled tedy není tak extrémní rozdíl mezi ovládacími prvky oproti helmě, jako je tomu u jiných přileb. Díky výstupu v zadní části je o čerstvý vzduch uvnitř helmy postaráno.

Hledí FliteShield je kapitolou samo o sobě, jelikož překrytí bradové části nemá aktuálně žádná jiná helma. Podobný styl je snad jen u helmy Shark Drak. Vlivem delšího profilu však nepatrně utrpělo zorné pole řidiče. Pokud jezdíte v závodní přilbě a přejdete na Icon Airflite, o pár milimetrů zorného pole/periferního vidění přijdete. Není to však nic extrémního a u druhé křižovatky již o nějakém omezení nevíte. Integrovaná sluneční clona nenaráží do nosu a ani není moc malá. Její vyklápění je dílem okamžiku a dioptrické brýle s pod ní vejdou absolutně bez problému. Ztmavením mi připomíná mé brýle Oakley, se kterými běžné jezdím, takže tady nejsou potřeba.

Hlučnost je v porovnání s ostatními přilbami stejná. Oproti klasické vyklápěcí helmy, tedy pokud nebereme Schuberthky apod. i o dost menší. Při rychlosti kolem 130-140km/h lze poslouchat hudbu bez praskání v sluchátkách a volume na max.

Icon Airflite patří rozhodně mezi nejzajímavější přilby na trhu a pokud se rádi odlišujete, měli byste o ní uvažovat. Není přilba pro každého a na křižovatkách na sobě často ucítíte pohled nejen chodců ale i řidičů. Občas i ten zdvižený palec nebo vyděšený výraz – zejména u modelu Battlescar, kdy vypadáte jako z bojové počítačové hry.

Výrobce: Icon Motorsports
Model: Icon Airflite, Airflite Battlescar, Airflite Rubatone, Airflite Synthwave, Airflite Quicksilver, Airflite Inky, Airflite Freedom Spitter, Airflite Fayder, Airflite Gloss, Airflite Good Fortune a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL

8.8

Výhled

8.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.5/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

8.5/10

Cena

8.5/10

Pros

  • Neotřelý design
  • Ventilace

Cons

  • Mírně zůžené zorné pole

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku