ICON Airmada

0

Helmy Icon Motorsports a ostatně i veškeré ostatní oblečení a doplňky tohoto výrobce u nás nejsou tolik známy. Značka pro spoustu lidí nebudí důvěru, protože její marketing není pro Evropu zas až tak prioritní. Hlavním trhem produktů Icon je USA. Tam také společnost vznikla před 15 lety (v roce 2002) s hlavním sídlem ve státě Oregon.

Pokud jste již o značce slyšeli, pravděpodobně je to díky akčním videím, které společnost Icon Motorosports vytváří v kooperaci s jinými například automobilovými značkami. Každý si určitě vybaví jejich Drift Battle viz.

Icon Motorsports tedy není žádný nováčkem a jejich prodeje po celých státech USA tomu jen nasvědčují. Pokud tedy hledáte vybavení na motorku s velmi slušným poměrem cena/výkon a nevadí vám poněkud extravagantnější design, jsou produkty Icon Motorsports jednou z možných variant.

Komfort přilby Icon Airmada

ICON Airmada je integrální helma dostupná ve čtyřech velikostech skořepiny. Účelem proč jsou dostupné čtyři velikosti skořepiny je, aby helma perfektně seděla na hlavě a nebyla disproporčně velká oproti tělu. Materiálem je v tomto případě vstřikovaný polykarbonát a tvar skořepiny je spíše podlouhlejší (oválný), což znamená že budete mít více místa v přední části helmy (například pro mikrofon) ale z boku je helma těsnější.

Nově přepracovaný ventilační systém se dvěma kanálky uvnitř helmy funguje spolu s nastavitelným bradovým ventilačním vstupem a horními průduchy nadprůměrně. Pod jemným interiérem který je samozřejmě antialergenní, vyjímatelný, pratelný a zabraňuje pomocí technologie HydraDry pocení, naleznete 5 vrstev EPS s rozdílnou hustotou materiálu. Tím dojde v případě pádu k lepšímu rozložení nárazu a menší pravděpodobnosti zranění.

Hledí

Při našem testování helmy, kdy jsme s Icon Airmada najeli zhruba 1700 kilometrů, musíme uznat že hledí s technologii „Free Fog Icon Optics“ opravdu funguje a k zamlžení se nekonalo ani když jsme do helmy „funěli“ co to šlo. Uzamykatelný systém hledí Prolock bychom spíše hledali u helmy s cenou o 5 tisíc vyšší. Nastavitelné hledí doslova po několika milimetrech umožňuje jízdu až do rychlosti 140-160 km/h bez sklopení pod vlivem vzrůstajícího aerodynamického tlaku. Co se nám také hodně líbilo bylo, že po uzamknutí sklopeného plexi došlo k výraznému ztišení uvnitř helmy a i delší jízda při rychlosti kolem 200 km/h byla vskutku bezproblémová.

ICON Airmada – seřazeno od nejnižší ceny

V případě nutnosti výměny plexiskla je zde systém Rapid-Release díky kterému to zvládnete během dle výrobce během několika vteřin. Nám se to podařilo asi po 5 minutách, kdy jsme na to museli přijít, protože zas tak jednoduché to opravdu není. Faktem ale je, že standardně dodávané hledí patří mezi to lepší a nabízí opravdu velmi široký úhel viditelnosti – znovu bychom jej hledali spíše v dražších modelech.

Design

Jak už jsme zmínili v úvodu, design helem a celkově produktů Icon Motorsports patří mezi extravagantnější. Pokud si potrpíte na nenápadnosti budete se muset nejspíše podívat na jiné výrobce. Na druhou stranu pokud preferujete výraznější helmy, maskování a pěkný kvalitní airbrush jsou helmy ICON možnou volbou za skvělou cenu.

Výrobce: Icon Motorsports
Model: Icon Airmada, ICON Airmada sportbike SB1, Icon Airmada Spaztyk, Icon AIRMADA Rubatone, ICON AIRMADA Chantilly, ICON AIRMADA Thriller, ICON AIRMADA GLOSS, ICON AIRMADA Lucky Lid 2, ICON AIRMADA Bioskull, Icon AIRMADA Salient, Icon AIRMADA Parahuman a další…
Typ: integrální výklopná přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL


Icon Airmada

9.1

Výhled

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

9.0/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Pozorovací úhel hledí
  • Ventilační systém
  • Tichost

Cons

  • Složitější systém výměny plexi
  • Bez sluneční clony

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku