ICON Alliance

0

Rozříznout šeď nudných moto doplňků se americké společnosti Icon daří celkem pravidelně. A helma ICON Alliance pokračuje ve vyšlapaných šlépějích ať už svými zářivými barvami u modelu Alliance GT nebo celou základní řadou s výrazným airbrushem.

Zpracování helmy je na velmi dobré úrovni a plně srovnatelné se světovými značkami. ICON patří v Americe mezi jednoho z nejoblíbenějších výrobců, protože nabízí výborný poměr cena/výkon. A to nejen u přileb ale i ostatních doplňků a vybavení.

Skořepina helmy je vyrobena z polykarbonátu pomocí technologie vstřikování a helma je určena pro oválný tvar hlavy. Díky tomu nabízí dostatek místa kolem brady, ale zase více přiléhá na bocích obličeje.

ICON Alliance – seřazeno od nejnižší ceny

Vnitřní EPS vrstva obsahuje kanálky pro proudění vzduchu, které vedou po celé helmě. Bohužel plastové kryty ventilace ať už vpředu nebo vzadu nepůsobí zrovna kvalitním dojmem. Stejný pocit jsme měli i u krytů plexiskla po bocích přilby. Nicméně na funkci to vliv nemělo a během najetých 3 800 kilometrů v této helmě jsme žádný úbytek „kvality“, prasknutí či podobný kvalitativní problém nezaznamenali. Ventilace zde funguje opravdu výborně, že jsme neměli problém ani v teplotách kolem 38°C, čemuž také napomáhají 2 ventilační tunely zhruba od poloviny helmy vedoucí dozadu.

Vnitřní textilie má antibakteriální úpravu a povrch je ošetřen technologií s názvem HydraDry – která odvádí pot z obličeje. A prostě to funguje stejně jako v jiných helmách ostatních výrobců. Kompletní vyjímatelnost a pratelnost je samozřejmostí.

Největší a částečně oprávněnou obavu jsme měli kvůli hluku. Přeci jen vedení vzduchových kanálů po obvodu hlavy bude ve vyšších rychlostech tvořit hluk. Paradoxně to není tak hrozné a dle osobního hodnocení kolegy je pronikající hluk i menší než u modelu ICON Airmada. Osobně si však myslím, že je to tak nějak nastejno. Pokud plánujete jet delší dobu nad 130 – 140 km/h tak určitě zvažte špunty do uší.

Ovšem za cenu 4000 – 5000 Kč, za kterou se ICON Alliance (popřípadě i model Alliance GT – který má navíc jen integrovanou sluneční clonu) nabízí, se jedná o velmi dobrou helmu.

ICON Alliance – aktuální ceny a barevné varianty

Výrobce: ICON
Model: ICON Alliance, Alliance GT, Alliance Berseker a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát, EPC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

ICON Alliance

8.7

Výhled

9.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Pros

  • Dostatek místa u brady
  • Design

Cons

  • Při vyšší rychlosti hlučnost
  • Levně působící ovládání ventilace

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku