Icon Variant

Nejdřív něco o mě. Jezdím přes 10 let a v roce 2005 jsem začínal s helmama HJC, pak následovali nějaký ty Scorpionky a v roce 2010 jsem přesedlal na značku Icon. V tý době to sem do Čech nikdo moc nevozil a většina nákupů tak probíhala za hranicema a přímo z USA. A povím vám, že kupovat helmu takhle na dálku je docela adrenalin.

Icon Variant mám od půlky roku 2016 a musím říct že jsem si ji absolutně zamiloval. Kombinace skelného vlákna s technickou tkaninou a karbonem působí dost pevně a společně s bílo-černým lakem dost láká pohledy ostatních. Ono to teda dělá i zakulacený hledí, který vypadá jak kdyby ho vzali kosmonautům z obleku. Paradoxně ale vůbec nezkresluje.

Sedlám dost upravený SV1000 v bílo černý barevný kombinaci a tak kromě kombinézy jsem musel sladit i helmu. Jenom teda nejde o čistou bílou ale má malej tón žluté barvy. Reálně třeba 99% bílá a 1% lehce žlutá, prostě není čistá. Tmavý plexi který bylo v balení prostě musíte nainstalovat, protože jinak toho moc neuvidíte. Standardně je průzračně čirý. Před touhle helmou jsem jezdil s Icon Airmada která má opravdu hodně široké hledí, ale Variant poskytuje ještě lepší výhled.

Výměna horního štítu chce trošku umění a rozhodně to neuděláte bez šroubováků. Musíte sundat boční kryty u plexi, respektive odchlípnout, vyklopit nahoru a jemně vytáhnout dopředu z helmy. Sice se mi nikdy nepodařilo tyhle plasty zlomit ale znáte to. Asi s tím v Iconu počítají, protože už na první pohled poznáte že ten materiál něco vydrží.

Za jízdy horní štít nijak nevadí, reálně ho vidím asi tak centimetr. S narůstající rychlostí začíná být cítit že na hlavě něco máte. Je to znatelné tak od 100 kmh nahoru. Při rychlosti kolem 150 kmh tlačí helmu nahoru a máte pocit že ji lehce odlehčuje. ICON testoval ve větrném tunelu ale nejspíš na motorce s plexištítem, nebo to takhle dělají všechny 2v1 🙂 Nemám na SVčku žádný štítek, takže za normální kapotou to bude nejspíš v pohodě.

Mám velikost M a vždycky jsem měl trošku s helmama problém je dobře dopasovat na hlavu. Tady interiér začíná v oblasti lícnic tak nějak jemně a čím víc dozadu jde, tím více tuhne. Výsledkem je že mi helma sedí úplně perfektně. Ventilace je jedním slovem úžasná. Úžasná je teda i hlučnost ale zrovna v tom špatným slova smyslu. Helma je hlučná řekl bych víc než konkurence, ale možná to dělají moje laďáky v kombinaci s dvouválem. Jestli můžu doporučit tak na delší cesty to chce špunty.

Nevím co dál říct. Helmu Icon Variant beru jako fantastickou investici a hned jak jsem ji viděl tak bylo rozhodnuto. Rozhodně nelituju.

Výrobce: Icon
Modely: Icon Variant, Variant Construct, Variant Thriller, Variant Deployed, Variant Raiden Carbon, Variant Cottonmouth, Variant Battlescar a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: sklolaminát, Dyneema, uhlíková vlákna (karbon), EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

Icon Variant

8.2

Výhled

9.9/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

4.0/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

8.5/10

Cena

8.0/10

Klady

  • Široké plexi
  • Funkční antifog ochrana
  • Jemný interiér HydraDry
  • Design
  • Odnímatelný kryt brady

Zápory

  • Vysoká hlučnost
  • Sundávání horního štítu

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here